Участь у IV Міжнародній науково-практичній конференції «STEM-освіта: стан впровадження та перспективи розвитку»

8-9 листопада 2018 року у Києві відбулася IV Міжнародна науково- практична конференція «STEM-освіта: стан впровадження та перспективи розвитку». Даний захід був присвячений обговоренню умов розвитку STEM-освіти в Україні, пошуку ефективних методичних підходів і технологічних рішень впровадження STEM-навчання у контексті реалізації дидактичних принципів Нової української школи, представленню інноваційних моделей і технологій навчання учнівської молоді щодо побудови успішної кар'єри у майбутньому.

Учасників заходу привітали: Завалевський Ю. І., доктор педагогічних наук, Заслужений працівник освіти України, перший заступник директора ДНУ «Інститут модернізації змісту освіти»; Фіцайло С. С., заступник начальника відділу змісту освіти, мовної політики та освіти національних меншин департаменту загальної середньої та дошкільної освіти МОН України; Вербицький В.В., доктор педагогічних наук, професор, академік Академії наук вищої освіти України, директор Національного еколого-натуралістичного центру учнівської молоді, Заслужений працівник освіти, професор Київського національного університету імені Т. Г. Шевченко; Ілля Лєвін, професор університету, Ізраїль, м.Тель Авів.

У рамках освітнього форуму виступили: Патрикеєва О. О., начальник відділу STEM-освіти ДНУ «ІМЗО»; Бутурліна О. В., к. філос. н., завідувач кафедри управління інформаційно-освітніми проектами, керівник проекту «STEM на Дніпрі», КЗВО «ДАНО»; Іванов С. А., к. т. н., доцент кафедри інформатики та інформаційних технологій в освіті КЗ «ЗОІППО» ЗОР; Нанаєва Т. В., голова експертно-консультативного комітету з цифрових технологій в освіті при Міністерстві освіти і науки України, та інші.

Учасниками конференції мали змогу стати і викладачі коледжу Цибульська Олена Валеріївна та Патріарх Юлія Миколаївна, які відвідали освітній форум, педагогічні STEM-студії, STEM-майстерні, стендові презентації, навчально-практичні семінари, та обмінялися досвідом. Для Цибульської О. В. цікавими та пізнавальними були такі освітні практики, в яких вона брала участь, як «Я – дослідник: формування дослідницьких навиків», «Виклики освіти майбутнього: до чого готуватись?», «Міжнародна зелена школа: досвід впровадження STEAM-освіти у важкодоступному регіоні», «STEM-засоби для розвитку дослідницьких навичок учнів». Патріарх Ю. М. мала змогу відвідати презентовані освітні практики на таку тематику: «ІТ-технології як невід'ємна складова якісного STEM-навчання в Новій українській школі», «Сучасний урок: можливості програмного забезпечення «Престіжіо» на допомогу вчителю», «Голографічна відео-студія як інноваційний освітній інструмент», «Актуальність використання ІТ-технологій для візуалізації навчання», «Інтерактивний паперовий підручник: міф чи реальність?», «Використання VR/AR технологій в освіті», тощо.

Окрім цього, стаття "Аспекти розвитку професійної компетентності майбутніх вчителів початкових класів в контексті STEM-орієнтованих напрямів навчання молодших школярів" (автор: Патріарх Ю. М.) була надрукована в збірці матеріалів IV Міжнародної науково-практичної конференції.

Викладачі Цибульська О. В. та Патріарх Ю. М. вдячні директору коледжу Савельєву М. Г., заступнику директора Юринцю О. О. та методисту коледжу Гавді Н. М. за надану можливість взяти участь у конференції.

 

Подібні публікації