Якими якостями повинен володіти молодий фахівець, щоб його взяли на роботу?

Відомо, що молодому фахівцеві, який не працював раніше, влаштуватися на гарну посаду непросто. Які якості молоді цінують роботодавці, закриваючи очі на відсутність досвіду?

Найчастіше компанії цікавлять насамперед мотивація, бажання і готовність вчитися на робочому місці, вміння творчо підходити до роботи, працювати в команді, правильно розставляти пріоритети. Відповідність корпоративній культурі компанії – ще один важливий аспект при виборі потенційного співробітника. Компанії, які вважають себе такими, що розвиваються, активними, агресивними, більш схильні приймати працівників з явними лідерськими якостями. Практично рівнозначною вимогою стає професійна підготовка випускників: компанії готові “купувати” гарні знання за фахом.  

За рівної професійної підготовки претендентів експерти часто роблять вибір на основі особистісних якостей. Більшу значимість набувають такі характеристики, як загальна ерудиція, мовленнєва грамотність, комунікативна компетентність. Соціальна активність – ще один фактор, що останнім часом набуває все більшої ваги.

Незалежно від динаміки ринку праці ключові критерії, згідно з якими роботодавці оцінюють молодих фахівців, залишаються досить сталими. Найважливішим критерієм відбору служить оцінка особистісних характеристик і потенціалу молодого співробітника. Це в черговий раз вказує на необхідність формувати не тільки базу професійних знань, а й базу актуальних особистісних компетенцій, які потрібні на ринку праці. Якщо говорити безпосередньо про необхідні ділові компетенції молодих фахівців, то компанії відзначили низку важливих для них особистісних якостей і компетенцій: відповідальність, ініціативність, активність, цілеспрямованість, працездатність, працьовитість, бажання розвиватися, освіченість, лояльність. Від молодих фахівців очікують трудової зрілості й готовності працювати.