Знай наших! Або Всеукраїнський фестиваль писанок!
Давно хотілося написати статтю-підсумок про історію з мегаписанками. І от, отримавши дипломи зі столиці, якраз прийшов той довгожданний момент пережити всі події та емоції знову.
Захоплення почалося ще в минулому 2016 році, коли організатори Folk.ua по завершенню новорічних святкувань закинули в інтернеті пропозицію для активних писанкарів спробувати передати тонкощі символіки автентичної писанки у сучасній інтерпретації арт-інсталяції під відкритим небом. Інтригуючим моментом були величезні пластикові форми у вигляді яєць розміром 40*60 см.
Кожен учасник мав самостійно зареєструватися, отримати заготовку та розписати її акриловими фарбами за власним смаком. Набір фарб та відповідного лаку був у наявності в наборі з гіпер'яйцем – і це все безкоштовно! Але за умови, що писанкар дає дозвіл на використання своєї роботи.
Як цікаво було спостерігати за колегами Лесею Мартинюк, Оксаною Білик та Валентиною Залуніною в процесі творення писанок! Якою потішною була їх виставка в стінах коледжу – роздивлялися викладачі зі студентами! З яким захопленням переглядали отриманий із Києва каталог писанок «370 художників»!
А самим цікавим виявилося осмислення того, що знайшлося багато писанок, які своїми ідеями вийшли за межі, віками складених традицій, писанкарства! А це означає, що українське мистецтво розвивається! І цим фактом можна пишатися!
І уже цього 2017 року, завдяки складеним традиціям Всеукраїнського фестивалю писанок, в місяці лютому в інтернеті знову з'явилася пропозиція арт-перфомансу, але уже в більшій кількості учасників – 585 художників та з поділом на види: дитяча і традиційна (40*60см), та авторська(60*90см).
В процесі нанесення тих чи інших малюнків на форму писанки, кожен автор зіткнувся із особливостями роботи на опуклій поверхні – за такий вид оздоблення беруться лише експериментатори, або люди із великим почуттям захоплення! Передати композицію, кольорове вирішення та донести ідею, враховуючи закони перспективи, велику площину та властивості акрилових фарб – завдання не з простих! Але володимирчанам це все під силу!
Наша писанково-коледжна родина цьогоріч поповнилася новими творчими активістами. Для кращої уяви читаючих, варто представити назви писанок із авторами:
- «Фольклорна Україна» Лесі Мартинюк;
- «Вишневий цвіт» Наталії Яківчук;
- «Сонце Волині» Олени Романюк;
- «Відлуння всесвіту» Оксани Білик;
- «Ружа» Ольги Білик;
- «Відома й не відома мистецька Україна» Валентини Залуніної;
- «У серці моїм Україна, у серці моїм сім'я» Андрія Асмолкова;
- «Поети України» Тетяни Токаревої.
А як весело проходила фотосесія з мегаписанок на виставці в коледжі, знову ж уже складеної традиції перед відправленням до столиці, завдяки суперфотографу Ользі Гудим. Світлини можна побачити нижче.
І от, нарешті, отримавши дипломи учасників, тепер уже чекаємо на нові каталоги, щоб ближче ознайомитися із роботами яскравих колоритних писанкарів зі всієї України. І хоч організатори не визначали призерів, участь у проекті була надзвичайно цікавою та пізнавальною! Протягом року, писанки помандрують у різні куточки Батьківщини, а згодом за її межі – у Європу! Це і є найвища відзнака!
Щиро вдячні засновнику проекту Ігорю Добруцькому та його команді за створення такого масштабного мистецького дійства! З нетерпінням чекаємо передпасхальних перипетій, щоб долучитися до арт-перфомансу «750 художників»!