Арт-перформанс «Ремесла» під час тижня образотворчого мистецтва

Арт-перформанс від англ. performance – вистава, спектакль, одна з форм мистецтва, де твором вважають дії автора, за якими глядачі спостерігають в режимі реального часу. Саме такий формат  показу та відображення зразків народного мистецтва Волині вибрали до «Дня відкритих дверей» в музеї декоративно-прикладного мистецтва педагогічного коледжу. Студенти 4-А курсу, спеціальності образотворче мистецтво демонстрували свої власні вміння та навички у виконанні тої чи іншої художньої роботи.  

Відвідувачі музею, оглядаючи постійні експозиції, могли спостерігати як народжується мистецький твір завдяки прийомам, діям, володінням техніками та інструментами. І, звичайно ознайомилися з мистецтвом перформансу.

Студентка Вікторія Гаркот – ткала килим «Соняшники», демонструючи неабиякі вміння, які здобула на заняттях з декоративно-прикладного мистецтва від  викладача Олени Ковальчук. Цікавий арт-об’єкт створила Ангеліна Корнійчук, яка показувала процес пірографії «Анімалістика», мистецтво якої опанувала на третьому курсі під керівництвом викладача Оксани Гусєвої.

Єлизавета Чижук – показала арт-перформанс підготовки до написання традиційної писанки бджолиним воском, де поєднуються стихії вогню, води, та землі. Цього навчилася у викладачки Лесі Мартинюк на майстер-класах з писанкарства. 

Христина Болібрух    виконувала розпис справжнім пензликом «кошачкою» привезеним з серця петриківського розпису села Петриківки. Писанка-мальованка, на сферичній поверхні курячого яйця, народилася на очах у глядачів, вигравала барвами і вабила майстерністю виконання взорів, мабуть тому, що запали в душу студії по декоративних розписах з викладачкою Оксаною Брус. 

Вправно і впевнено проходило мистецтво дії перформанс від Ангеліни Чак, яка демонструвала як можна застосувати мистецтво вибійки для оздоблення побутових речей: торбинки (шопера), футболки та декоративного рушничка. Студентка створила зразок виробу народного мистецтва на належному рівні, мабуть тому, що  виконання курсової роботи з мистецтва ліногравюри дало позитивний мистецький досвід.

 Вікторія Бунда – вправно вишивала. Велику цікавість глядачів викликав саме показ художнього вишивання декоративного шва кольоровою ниткою у поєднанні з мережкою.

 

Підсумовуючи проведений захід, ми переконалися у великій силі народного мистецтва. 

Україна – одна з небагатьох країн Європи, де народна мистецька культура є не предметом спогадів чи простого музейного споглядання, а реальністю життя людей. Це показник величезного резерву і вагомої складової загальнокультурного потенціалу нації. 

Всі учасники арт-перформансу відчули радість спілкування з народним мистецтвом та один з одним, виявили бажання проводити частіше такі творчі проекти.  Викладач Ольга Гудим провела фото-сесію та зберегла моменти дійства на відео та  прекрасних світлинах. Студенти завзято допомагали відбирати та систематизувати матеріали. Оксана Микитюк створила гарне відео, яке сподобалося усім. Тож побажаймо широких обріїв і гарної творчої долі майбутнім педагогам-художникам.

З  повагою Леся Мартинюк