STEM-тиждень - 2023 в коледжі

З 24 по 28 квітня 2023 року відбувся захід «STEM-тиждень – 2023». У Володимир-Волинському педагогічному фаховому коледжі імені Агатангела Кримського Волинської обласної ради викладачки циклової комісії цифрової та математичної освіти разом з студентками також «долучились до дівчат STEM».

Дівчата STEM – це Всеукраїнська ініціатива, спрямована на подолання гендерних стереотипів при виборі професії, а також на підвищення віри дівчат у власні здібності та можливість доєднатися до STEM-напрямів (наука, технології, інженерія, математика).

Викладач математики Людмила Давидюк для студенток-першокурсниць спеціальності трудового навчання та технологій провела інформування, де повідомила, чим займається сучасна наука; ознайомила з представниками даної галузі, зокрема з Оленою Ванєєвою, докторкою фіз.-мат. наук, заступницею директора Інституту математики НАН України. Студентки дізнались, що у математиці є багато відкритих питань, над якими працюють дослідники. Зокрема, українка Марина В’язовська у 2022 році отримала медаль Філдса – найвищу математичну нагороду за розв’язок задачі про пакування куль, яку близько 300 років не могли розв’язати. Ще є 6 «Задач тисячоліття», за вирішення яких тому, хто їх розв’яже, нададуть приз – мільйон доларів за кожну.

Викладачки комп’ютерних дисциплін Юлія Патріарх та Наталія Поліщук ознайомили студенток початкової освіти та образотворчого мистецтва з професіями, затребуваними в STEM-галузях; навичками, які необхідно розвивати у кожній з них; звернули увагу на цифрові асистенти; програми, які імітують розмову людини в інтернеті, так звані чат-боти; штучний інтелект. Студенток зацікавила інформація від фахівчинь в STEM-галузі, провідної проєктної експертки для хмарних рішень SAP Олени Комарової та Product Manager в SAP Юлії Зінов’євої.

Викладач фізики та астрономії Ірина Сахно для студенток дошкільної освіти провела інформування, де повідомила про дослідження небесних зір та оточуючих їх планет, галактик, скупчень галактик. Пізнавальною була інформація від Ольги Захожай, кандидатки фіз.-мат. наук, старшої наукової співробітниці Головної астрономічної обсерваторії НАН України, наукової співробітниці інституту Макса Планка для Астрономії.

Мета проєкту «Вона в STEMі – ми в темі» – підвищити обізнаність осіб жіночої статі про STEM-освіту в Україні та збільшити кількість дівчат у науково-технологічних сферах, надихнути молодь розвиватися в сфері науки та інновацій, здобуваючи для цього необхідні навички.

#STEMтиждень_spring2023

#ідеяSTEMтиждень_spring2023