Це мусить знати кожен

Сучасне суспільство живе за давно встановленими правилами, підпорядковуючись давно визнаним нормам моралі. Ми вміємо читати і писати, висловлювати свою думку та аргументувати її. Ми дивимось телебачення, читаємо пресу, спілкуємося один з одним, адже ми маємо на це право. Нам багато чого відомо, але чи знаємо ми, що таке «права людини»?
У наш час надзвичайно важливо бути свідомим і обізнаним. Навколишній світ рухається вперед у шаленому темпі, і нам не завжди вдається йти з ним у ногу. Щодня з’являється свіжа інформація про нові закони, поправки, укази і договори, але одне лишається незмінним– це невід’ємні права людини, які вступають у дію з моменту нашого народження.
Саме тема прав людини стала головною у роботі дводенного семінару “Mini camp Lean”, організованого американськими волонтерами Корпусу Миру на чолі із директором табору Кішою Мелоун на базі НВК «Нововолинська спеціалізована школа І-ІІІ ступенів № 1- колегіум».
У семінарі, який проходив 28-29 жовтня, (або міні-таборі, як його називають волонтери) взяли участь учні старших класів шкіл м. Нововолинська та студенти 1 курсу Володимир-Волинського педагогічного коледжу ім. А.Ю. Кримського. Впродовж двох днів діти відвідували заняття, на яких дізналися про історію та еволюцію прав людини, про поняття пріоритетності та відповідальності за права людини. Також вони навчилися розпізнавати права людини у різних життєвих ситуаціях та моменти їх порушення.

Усі заняття проводилися англійською мовою, тому учасники мали чудову нагоду попрактикуватися у спілкуванні іноземною мовою. Окрім того, робота у командах та групах сприяла новим знайомствам та цікавим розмовам.  За час семінару діти встигли опрацювати величезну кількість нової інформації, створити власні проекти «правових планет», показати неймовірно цікаві сценки та повправлятися у пантомімі.
На мою думку, подібні заходи просто необхідні нашій молоді, адже ці діти житимуть і навчатимуть прийдешні покоління своїм правам та обов’язкам. І від нас залежить, які знання і цінності вони понесуть у майбутнє. Тому від імені студентів Володимир-Волинського педагогічного коледжу ім. А.Ю. Кримського хочу висловити щиру подяку Кіші Мелоун та директору НВК «Нововолинська спеціалізована школа І-ІІІ ступенів № 1- колегіум» Морозу С.В. за чудову організацію та проведення семінару. Сподіваємося, ми продовжимо працювати у цьому напрямку, адже про права людини мусить знати кожен.