Тези доповіді «Професійний веб-сайт навчального закладу як умова формування інформаційно-комунікаційної компетентності громади»

Раджу дану публікацію прочитати тим, хто зацікавленний в розвитку сайтів навчальних закладів

В даній статті ми спробуємо довести важливість професійних віртуальних ресурсів таких, як сайти навчальних закладів, їх значення у розвитку інформаційно-комунікаційної компетентності громад регіону.

Коли ми чуємо слово сайт (від анг. site) – розуміємо, що мова йде про веб-сайт – віртуальний ресурс, який розміщений в глобальній мережі Інтернет. Більшість людей не задумуються, як вони створюються і що для цього потрібно.

«Сайт навчального закладу», дане словосполучення немає визначення в українській термінології як єдине поняття. Хоча часто застосовується в офіційних документах. На нашу думку, сайт навчального закладу – це професійний інформаційний ресурс, який розміщений у глобальні мережі Інтернет у публічному доступі, виконаний за принципами гіпертекту та гіпермедіа за допомогою прогресивних технологій. Даний віртуальний веб-ресурс повинен містити актуальну інформацію про освітню діяльність, персоналії, історію та традиції закладу освіти. У наповненні даного джерела повинні брати участь всі члени трудового колективу.

Щоб створити професійний ресурс, контент якого буде 100% під контролем, необхідно: 1) замовити хостинг під сайт; 2) купити доменне ім’я; 3) розробити сайт. На це потрібні матеріальні витрати. На даному етапі розвитку інформаційно-комунікаційних технологій для створення професійного сайту не вистачить лише знання мови розмітки HTML. Для сайту навчального закладу ми б радили використовувати такі CMS як Wordpress, Joomla або Drupal. Тому, що вони підтримують візуальні редактори для створення публікацій.

Що спільного у Володимир-Волинського педколеджу ім. А.Ю. Кримського з Оксфордськими університетом (Велика Британія) або Каліфорнійським державним університетом (США)? Ви скажете: «Освітня діяльність, студенти, викладачі…» і тому подібне. Так, але це не все… Для створення офіційного сайту коледжу (адреса: www.vvpc.com.ua) була обрана аналогічна система – CMS Drupal [1].

Drupal – це система керування контентом з відкритим кодом, дозволяє впроваджувати, керувати та розширювати амбітні цифрові технології, гнучка у створенні чудових веб-сайтів. Найновіша восьма версія даної системи. Хоча, гуру веб-розробки на професійних форумах, на даний момент, рекомендують використовувати сьому версію Drupal.

Дана система була вибрана не випадково для сайту коледжу ще у 2012 році. В 2017 - сайт був суттєво оновлений: оновили ядро системи та всі модулі, був розробленим адаптивний шаблон.

На нашу думку, щоб сайт навчального закладу був професійним, повинна бути дотримана така концепція:

  • Багатокористувацький сайт. Адміністратор є розробником сайту, розширює можливості ресурсу, створює багатокористувацьку систему реєстрації. Кожний структурний підрозділ (циклову комісію, відділення) повинен представляти свій модератор. Доречно подумати про креативного фотографа та про редактора. В сільській школі модераторів може бути 1 або 2. Потрібно зрозуміти, що одному адміністратору непосильно впроваджувати нові технології та добавляти щоденні унікальні дописи з фото.
  • Принцип першоджерела. Розміщуйте спочатку на офіційному сайті, а потім в соціальних мережах. В соціальних мережах дописи динамічні. Через певний час буде дуже складно знайти ваш допис.
  • Повноцінні публікації. Це авторські оригінальні дописи, які не містять плагіату і які є унікальні більше ніж на 90%. Ви скажете: «Це нереально!». Спробуйте писати самостійно і перевіряти на унікальність на відповідних веб-ресурсах в мережі Інтернет та переконаєтеся, що писати унікально може кожен .
  • Об’єктивна оцінка роботи адміністратора сайту. Керівництву навчального закладу тяжко оцінити реальний об’єм роботи: постійні пошуки, впровадження нових модулів та ідей адміністратором сайту, тому що, немає розуміння специфіки роботи.
  • Адаптивний дизайн. Відсоток мобільних пристрої зростає, не секрет, що кожен має своє розширення екрану. Тому адаптивний дизайн – це вимога часу.
  • Гостьова книга, коментарі та оцінка публікацій. Ці інструменти потрібні, щоб відвідувач відчував, що про нього подбади і його  думку врахують.
  • Структура. Перелік розділів може бути різним, відповідно до особливостей навчального закладу.

Прикро спостерігати, що у футері сайтів провідних ВНЗ волинської області залишають свої дані сторонні розробники.

Тобто, про рівень викладання інформаційно-комунікаційних технологій та про підготовку програмістів у ВНЗ можна судити також за рівнем виконанням офіційного сайту.

Отже, ініціативні, обізнані з новими веб-технологіями педагоги Волині: від викладача університету, коледжу до вчителя інформатики в школі, можуть суттєво підвищити рівень інформаційної культури в навчальних закладах та й в громаді в цілому. Все починається з професійних веб-ресурсів, на яких висвітлені нові ідеї, діяльність освітньої спільноти та громади населеного пункту, які дозволяють дотримуватись принципу гласності, на яких враховують думку кожного та обов’язково дотримуються авторські права. Адже світ змінюють не комп’ютери, а вчителі, які самостійно опановують нові технології та вчать їх інших.

 

Dries Buytaert. Система керування контентом Drupal. Приклади освітніх сайтів. [Електронний ресурс] / Dries Buytaert. – 2018. – Режим доступу до ресурсу: https://www.drupal.org/industries/education.

Волинська область. Інформаційна система управління освітою. [Електронний ресурс]. – 2018. – Режим доступу до ресурсу: https://vl.isuo.org/koatuu/schools-list/id/725000000.

Василь Анатолійович Цьосьвикладач комп’ютерних дисциплін
 

 

Коментарі

Добрий вечір! Програма Ваша для написання атестатві дуже гарна, зручна. Але я нажаль не можу вносити свої редагування, тобто - в мене нема доступу написання моїх даних. Як це усунути? І чи можливо це ?

Картинка користувача admin.

Я думаю, ви працюєте онлайн, а потрібно скачати файл

Коментувати

Filtered HTML

  • Дозволені теґи HTML: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Адреси сторінок і електронної пошти автоматично перетворюються у посилання.
  • Рядки і абзаци переносяться автоматично.

Plain text

  • Адреси сторінок і електронної пошти автоматично перетворюються у посилання.
  • Дозволені теґи HTML: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Рядки і абзаци переносяться автоматично.