Протидія булінгу

Порядок подання,  розгляду заяв, реагування на випадки насильства, цькування (булінгу) у  Володимир-Волинському педагогічному фаховому коледжі  ім.А.Ю.Кримського

 1. Учасники освітнього процесу у разі виявлення ознак, що можуть вказувати на насильство, булінг, складні життєві обставини, жорстоке поводження зі студентом/працівником закладу освіти або ризики щодо їх виникнення стосовно студента/працівника закладу освіти, подають письмову заяву уповноваженій особі закладу освіти (Мечнік Л.С. – заступнику директора з виховної роботи коледжу). Заява подається у письмовомій формі на ім’я директора коледжу відповідно до Закону України «Про звернення громадян». Право подати заяву мають здобувачі освіти, їх батьки (опікуни), педагоги, інші учасники освітнього процесу. Заява заповнюється державною мовою, розбірливим почерком. У заяві необхідно вказати: прізвище, ім’я, по батькові заявника, адресу фактичного проживання, контактний телефон; статус (постраждалий чи свідок булінгу); навести розгорнутий виклад фактів; інформацію щодо джерела отримання фактів насильства; тривалість; дата подання заяви та особистий підпис.

2. Заява подається Комісії з розгляду випадків цькування (булінгу).  

3. Уповноважена особа закладу освіти у 3-денний період з моменту отримання заяви скликає засідання Комісії з розгляду випадку насильства, цькування (булінгу).

4. Уповноважена особа у разі виникнення підозри, або отримання заяви щодо насильства, булінгу, жорстокого поводження зі студентом\працівником закладу освіти або якщо є реальна загроза його вчинення (удома, з боку однолітків, з боку інших осіб) зустрічається з особою, стосовно якої є інформація про жорстоке поводження, намагається встановити контакт, довірливі стосунки та надати емпатійну  підтримку. У процесі розмови, якщо особа підтверджує факт жорстокого поводження чи насильства щодо неї, уповноваженій особі необхідно з’ясувати терміни подій, які відбулися, та отримати їх опис.

5. Комісія з розгляду випадків насильства, цькування (булінгу) у 7-денний період з моменту отримання заяви проводить розслідування, з’ясовує всі обставини та за їх результатами приймає відповідне рішення.

6. Для прийняття рішення та вжиття відповідних заходів реагування результати проведеного розслідування можуть узагальнюватися наказом по коледжу.

 7. Якщо випадок цькування був одноразовим, питання з налагодження мікроклімату у студентському середовищі та розв’язання конфлікту вирішується у межах коледжу учасниками освітнього процесу. Результат розслідування та рішення комісії доводиться уповноваженою особою до відома постраждалого. У випадку, якщо постраждалий не згодний з рішенням комісії, відповідальна особа повідомляє про право звернутися із заявою до органів Національної поліції України.

8. Якщо комісія встановила ознаки булінгу, а не одноразовий конфлікт, то директор коледжу повідомляє уповноважені підрозділи органів Національної поліції України та Службу у справах дітей.

9. Рішення Комісії з розгляду випадків булінгу реєструється в окремому Журналі обліку звернень та повідомлень про жорстоке поводження з дітьми, або загрозу його вчинення з оригіналами підписів усіх її членів.

10. Незалежно від рішення комісії, директор коледжу забезпечує  надання соціальної та психолого-педагогічної допомоги здобувачам освіти, які, стали свідками або постраждали від цькування (булінгу). Переглянути документ в PDF.

План заходів, спрямованих на запобігання та протидію булінгу (цькуванню) в закладі освіти на 2021-2022 н.р.

 

Теги: 

Подібні публікації

2022 січ 26 - 12:14