Заслужена «НІКА» трудовиків

Відділення трудового навчання й технологій діє у педагогічному коледжі  лише 17 років, але досягнень у його викладачів і вихованців уже чимало, з гордістю розповідає голова циклової предметної комісії Ольга Вітрук.

Шість років поспіль володимирські студенти перемагають на всеукраїнських олімпіадах із трудового навчання, міжнародному конкурсі дизайнерів. А педагогічний колектив відділення став лідером із підготовки вчителів технологічної освіти і трудового навчання й одержав престижну нагороду всеукраїнської асоціації. Цією блискучою статуеткою пані Ольга особливо пишається, адже, крім володимирчан, «Ніку» виборов лише Бродівський коледж.

Останнє й не дивує, адже, декани університетів-партнерів в один голос стверджують, що кращих майстерень, як у володимирському, немає в жодному педколеджі України. Тут сучасне обладнання, функціонують повноцінні деревообробна, слюсарна, дві швейних майстерні, дві кухні-лабораторії, лекційна аудиторія, два кабінети креслення.

Незважаючи на те, що розміщене відділення віддалене від центрального корпусу коледжу, аж у районі селища цукрового заводу, куди добираються маршруткою, студенти кажуть, що приїздять, сюди, як додому, їм тут подобається, бо дуже затишно, а навчання цікаве, з індивідуальним підходом.

За німецьким металообробним верстатом «Джета» працює третьокурсник Ілля Шамріцький під керівництвом викладача Віктора Сівака.

Що вивчають студенти? Усі технології, включені до шкільної програми, що зараз дуже гнучка. Ото ж майбутні вчителі трудового навчання й технологій опановують плетіння гачком, спицями, вишивання, виготовлення швейних виробів, дерево- і металообробку, слюсарну справу, елементи різьблення – плоске, об’ємне й геометричне, технологію квілінгу, виготовлення ізонитки, виробів, оздоблених темарі.

«Стежу за всіма новинками, щоб вводити їх у практику і вдосконалювати вміння та навички студентів, – ділиться Ольга Ананіївна. – Вони опановують лозоплетіння, технологію виготовлення різноманітних витинанок, новорічних іграшок, пасхальних яєць, вишивку стрічками та у техніці темарі. Протягом кількох років у навчальний план внесена кулінарія та швейна справа і для хлопців, а дівчата вивчають дерево-  й металообробку. І одні й другі роблять це із задоволенням, між іншим, часто хлопці готують значно смачніше. Вивчають студенти методику, обробку конструкційних деталей, технологію їх виготовлення, інженерну графіку, інформаційні машини та кібернетичні системи, і з допомогою певних програм розробляють для себе моделі одягу, орнаменти для вишивки, які втілюють при дипломному проектуванні.

Викладач Галина Олексюк радить, як краще пошити спідницю студентці третього курсу Ірині Грищук

За дипломом випускники  набувають  спеціальності «вчитель трудового навчання та технологій. Вчитель інформатики у початкових класах».   Цього літа на 60 ліцензованих місць вступники подали більше 90 заяв. Тож відділення користується популярністю серед випускників шкіл Волині та сусідньої Львівщини. Зараз спеціальність тут здобуває 240 студентів. За словами завідуючої відділенням, останні п’ять років усі випускники стовідсотково забезпечені роботою, більшість продовжують здобувати освіту, не зраджуючи своїй спеціальності. За угодами з вишами, без ЗНО, вступають до Рівненського РДГУ, Тернопільського, Уманського педагогічних університетів, Хмельницького, Переяслав-Хмельницького, Південно-Українського. Навчаються там від третього курсу за скороченими термінами, за два роки здобувають освітній рівень бакалавра, а ще через рік – магістра. Ото ж, економлять час.

Навчає і виховує майбутніх вчителів трудового навчання, технологій й інформатики творчий, креативний колектив, у якому кожен постійно дбає і про власний розвиток. Голова циклової комісії Ольга Вітрук навчається в аспірантурі, майстер виробничого навчання Марія Шумік та молодий викладач Олександр Костюк – здобули ступені магістрів. З душею ставляться до вихованців викладач-методист Галина Олексюк, викладачі вищої категорії Олена Клюд та Ніна Білець.

За вміння і постійну готовність доступно і терпляче пояснити складні моменти учні поважають викладачів нарисної геометрії й інженерної графіки та технологічних дисциплін Віктора Сівака й Сергія Фурмана, майстра Олександра  Надворського, завідувача навчальними майстернями Тараса Бліндера, котрий дбає про забезпечення матеріалами, викладача охорони праці й безпеки життєдіяльності Валентина Білітюка. Вивчати їхній досвід щороку приїздять колеги з коледжів та університетів України, один із таких представницьких навчально-методичних семінарів відбувся минулого тижня. На базі відділення проводять конференції для вчителів, щорічні олімпіади школярів із трудового навчання. Днями виставка студентських робіт відкрилася в історичному музеї.

Автор Ірина НАДЮКОВА

Стаття взята з Володимирської газети "Слово правди"