Зі святом усіх вас Кримчани! Нам 79!

Шановні друзі!

79 років назад у Володимирі-Волинському, з метою підготовки вчителів для українських шкіл, з’явилася перша на Волині учительська школа. 

Довгий шлях, на якому були і ІІ світова війна, і неодноразові зміни напрямків підготовки, і три реорганізації пройшов наш заклад, щоб сьогодні бути вищим комунальним навчальним закладом «Володимир-Волинський педагогічний коледж ім. А.Ю. Кримського»!

Що ж ми являємо собою сьогодні? Які сповідуємо цінності? Яку ставимо перед собою мету?

Однією з найвизначніших наших цінностей була і є – повага до традицій. Традицій світової педагогічної думки, традицій українського народу, традицій рідного навчального закладу. Ветерани педагогічної праці завжди були і залишаються для нас дороговказом. Ми завжди прагнемо порівнювати свої кроки і свої рішення з їх баченням проблеми. Ми завжди з повагою ставилися до їх досвіду, до їх мудрих порад.

І на превеликий жаль сьогоднішнє наше свято засмучене великою втратою – до кращого світу відійшов Іван Гаврилович Губар. 30 років очолював Іван Гаврилович тоді ще педагогічне училище, саме йому ми завдячуємо відкриттю більшості спеціальностей, саме йому ми завдячуємо становленню закладу, як провідної педагогічної установи на теренах України, саме він був вчителем і наставником більшості викладачів, які сьогодні працюють у коледжі! 

Нам «пощастило» жити у часи великих змін, у час постійного реформування освітньої галузі. І сьогодні держава ставить перед коледжами виклик щодо підтвердження права на їх існування.

Наступного року ми в останнє будемо проводити прийом на освітню програму підготовки «молодших спеціалістів» і доводити своє право на підготовку «молодших бакалаврів». 

Чи подужаємо ми цю непросту справу? 

Впевнений – так! 

Невпинно зростає науковий потенціал коледжу, 6 кандидатів наук, 2 доценти, 8 аспірантів, 45 старших викладачів і викладачів-методистів – це міцний фундамент нашого навчального закладу! А наша надія – більше двох десятків молодих викладачів, які бачать своє майбутнє у коледжі.

Засади Нової української школи значно підвищують вимоги до нашого випускника. Та ще минулого року ми, крокуючи у ногу з часом, почали готувати наших початківців до роботи в нових умовах. За попередніми даними 24 минулорічні випускники успішно працюють з першими класами, де запроваджується НУШ.

Нині ми завершуємо обладнання спеціалізованого кабінету, де завдяки підтримки Фонд Ігоря Гузя "Прибужжя" з’явилося мультимедійне обладнання; власним коштом ми встановили меблі; а за підтримки обласної ради кабінет незабаром поповниться необхідним роздатковим матеріалом, додатковим електронним обладнанням та програмним забезпеченням.

Наш випускник затребуваний на ринку праці! Щороку ми фіксуємо збільшення переходів на індивідуальний план навчання вже четвертокурсників! А університети реально конкурують за кожного з них.

Впевнений! Ми усе подолаємо! Ми усе зможемо! І наш коледж чекає світле і велике майбутнє.

Зі святом усіх вас Кримчани! Нам 79!

М.Г. Савельєв, директор коледжу