«Діалоги» з Агатангелом Кримським

У Володимир-Волинському педагогічному коледжі   30 січня 2013 року відбувся творчий вечір, приурочений дню народженню і дню пам’яті академіка Агатангела Юхимовича Кримського (15.01.1871 – 25.01.1942р.р.).

Цьогорічну творчу зустріч «Діалоги» за матеріалами збірки «У вінок шани  Агатангелу Кримському» підготувала викладач педагогічного коледжу Інна Іванівна Совальська.

Студенти-третьокурсники відділу «Початкова освіта», які готуються здобути спеціальність вчителя, читали свої вірші, вплітаючи у вінок пам’яті великому вченому, а також діалоги, які написала у віршованому вигляді Інна Совальська (все це є у збірці). Це ті діалоги, які велись особисто Агатангелом Кримським з визначними особистостями, письменниками, зі своїми сучасниками Михайлом Драгомановим, Лесею Українкою, Ольгою Кобилянською, Іваном Франком, Борисом Грінченком. Про все це декламували вірші Вікторія Соколова, Іванна Макушинська, Богдана Бутмерець, Інна Матвіюк, Світлана Токарчук, Інна Романюк, Ольга Савчук, Аліна Панасюк, Ольга Ілюшик, Мирослава Кузьмич, Аліна Кравчик.

Власну пісню «Кримський і сучасники», сама ж акомпонуючи на фортепіано, виконала ведуча і організатор вечора Інна Совальська.

Гостем творчого зібрання був відомий волинський поет, він же і засновник обласної літературної премії імені Агатангела Кримського, Василь Гей. Поет був неабияк вражений літературними здібностями, талантами молодих виконавців, організатором творчого заходу Інни Совальської. Василь Гей читав власні вірші, водночас спілкуючись з молоддю, перейшов на ліричні мотиви зі своїх юнацьких щоденників.

Науковий співробітник історичного музею Богдан Янович поділився своїми враженнями від зустрічі і віршованими доробками про вченого, нашого земляка. Людмила Сильвестрівна Патлашинська, вчителька-пенсіонерка, місцева письменниця, в минулому викладач української мови і літератури Інни Совальської, подарувала свою книгу колишній вихованці. На такий літературний захід були запрошені слухачі Університету третього віку та місцеві союзянки. Для них була проведена екскурсія в музей А.Кримського, також відвідувачі були в неабиякому захопленні від своєрідного музею робіт, виробів студентів із цього закладу різних років випуску, який знаходиться в коридорі і тим самим є доступними для загального огляду не тільки господарів цього закладу – студентів і викладачів, а і його гостей.

Антоніна Солодуха, позаштатний кореспондент газети «Слово правди»

Теги: 

Коментувати

Залишіть свій коментар або запитання і ми обов'язково Вам дамо відповідь