Голокост. Трагедія євреїв м.Володимира-Волинського під час Другої Світової війни

Нещодавно студенти 4-Б курсу педагогічного коледжу ім А.Ю.Кримського провели виховний захід для студентів першого курсу на тему: «Голокост. Трагедія євреїв м.Володимира-Волинського під час Другої Світової війни».

    Ні з чим незрівнянні людські жертви понесло єврейство під час Другої Світової війни. Шість мільйонів життів - така ціна, сплачена єврейським народом за право на своє існування. Ім’я цій трагедії – Голокост (у перекладі з давньогрецької «всеспалення»). Жертвами Голокосту в Україні стали 1,4 млн. євреїв.  

       Студенти групи розкрили зміст подій, пов’язаних з найбільшою трагедією м.Володимира-Волинського за всю його багатовікову історію, коли у 1941-1943рр. поблизу с.П’ятидень практично поголовно було розстріляно 22 000 євреїв. Студентам була запропонована для ознайомлення книга Володимира Музиченка «Володимир - єврейський», в якій автор  розповідає про древню історію єврейської громади міста і її трагічну долю.

В цьому заході взяли участь майже всі студенти групи. Вірші присвячені цій темі прочитали: Наумук Ірина, Панасюк Аліна, Соколова Вікторія, Смільська Наталія, Курило Оксана. Один із авторів цієї поезії – талановитий поет Богдан Янович, співробітник нашого історичного музею. Студентів зворушила пісня «Журавлі», композитора І.Поклада на вірш О. Вратарьова у виконанні Вікторії Шелещук. Учасники виховного заходу переглянули документальне відео про ці страшні події.

Захід пройшов на одному диханні.  Сльози в очах першокурсників говорили про те, що вони співчували  і розуміли чужу біль. Ми повинні пам’ятати про мільйонні жертви, щоб виконати клятву, яку дають євреї всього світу: «Ніколи знову».

 Також студенти згадали про пам’ятник жертвам Голокосту, який нещодавно було встановлено в м.Володимирі-Волинському по вул.Шевченка на місці колишнього гетто. Цей пам’ятник є відголоском тих страшних подій, які забрали життя десятки тисяч євреїв міста, цей пам’ятник – нагадування про безневинні жертви Голокосту. Завершилась виховна година хвилиною мовчання. 

 

Теги: 

Коментувати

Залишіть свій коментар або запитання і ми обов'язково Вам дамо відповідь