Відкрите заняття на тему «Українське національно-культурне відродження»

У четвер, 27 квітня, в стінах Володимир-Волинського педагогічного коледжу імені А. Ю. Кримського відбулася відкрита лекція з культурології на тему «Українське національно-культурне відродження», яку провів кандидат мистецтвознавства Богдан Євгенович Жулковський.

Викладач повідомив про складні умови розвитку української культури ХІХ століття, зумовлені історичною ситуацією (перебування України в складі Російської та Австрійської імперій), відзначив важливу роль громадських і культурних товариств, познайомив з особливостями становлення освіти, науки та книгодрукування, звернув особливу увагу на жанрово-стильову динаміку, персоналії та артефакти літератури, музичного, образотворчого й театрального мистецтва.

Були заслухані повідомлення студентів другого курсу Анни Потащук («Типи освітніх закладів України ХІХ століття»), Наталії Патрай («Розвиток гуманітарних та природничих наук»), Аліни Борзовець («Книговидавнича діяльність, поява періодики»), Мирослави Савчук («Нова література: персоналії, жанрова палітра»), Іванни Бродовської («Аматорський і професійний театри, корифеї»).

Завершилося заняття відео-переглядом дуету Одарки і Карася з опери Семена Гулака-Артемовського «Запорожець за Дунаєм» у виконанні неперевершених Івана Паторжинського і Марії Литвиненко-Вогельмут.

Всього оцінок: 201

Коментувати

Залишіть свій коментар або запитання і ми обов'язково Вам дамо відповідь