«Книга - колективна памʼять» (Г. Сміт)

До Всесвітнього дня  книги та авторського права, який відзначають 23 квітня, був проведений захід «Книг незмірна глибина»

Трішки про Всесвітній день книги та авторського права, який щорічно відзначається 23 квітня.

Цей день був обраний як символічна дата, оскільки в ніч з 22 на 23 квітня 1616 року померли такі видатні письменники, як Мігель де Сервантес, Вільям Шекспір та Інка Гарсіласо де ла Вега. Також на цю дату припадає день народження Іспанського книговидавничого інституту.

Всесвітній день книги та авторського права був започаткований ЮНЕСКО у 1995 році з метою просвітлення громадськості про значення книги як культурної та соціальної цінності, а також про важливість авторського права для захисту прав творців.

Цей день відзначається в багатьох країнах світу різноманітними заходами, такими як літературні вечори, виставки книг, читання улюблених віршів та романів, обговорення актуальних питань з охорони авторських прав та інші заходи, що сприяють популяризації книжкової культури та літературної спадщини.

Одним із найпоширеніших заходів, який проводиться в рамках Всесвітнього дня книги та авторського права, є так зване «Читання вслух». Це коли люди групуються разом, щоб читати улюблені тексти з книг або вірші з поезій, які їм дуже подобаються.

Також у цей день проводяться різноманітні конкурси та вікторини з книгознавства, організовуються книжкові ярмарки та бібліотечні виставки, де можна ознайомитися з новими виданнями та вибрати собі щось на свій смак.

Важливим аспектом цього дня є також підтримка авторських прав та боротьба з піратством у книжковій сфері. Інтернет із його безмежними можливостями збереження та поширення інформації також вносить свій внесок у боротьбу з порушенням авторських прав. У багатьох країнах діють закони, які захищають авторські права та регулюють їх використання, а Всесвітній день книги та авторського права надає можливість поговорити про це питання ще раз.

Отже, Всесвітній день книги та авторського права є дуже важливим днем для всіх, хто цінує книги та літературу, та нагадує нам про те, яку вагому роль вони відіграють у нашому житті та культурі.

Переглянути відео