Оголошення

Запрошуємо на курси з підготовки до вступу в коледж. Розпочинаємо 23.05.2022 року.

Детальніше

Сучасний молодий науковець: виклики та перспективи

15 травня 2019 року Василь Цьось, викладач коледжу, заступник голови ради молодих науковців, асоційований член Регіональної ради молодих учених при Управлінні освіти, науки та молоді Волинської обласної державної адміністрації, взяв участь в засіданні круглого столу «Сучасний молодий вчений: виклики та перспективи». Організатори заходу – Рада молодих учених СНУ та Регіональна рада молодих учених при Управлінні освіти, науки та молоді Волинської обласної державної адміністрації. Захід відбувся в рамках Фестивалю науки Східноєвропейського національного університету імені Лесі Українки.

За задумкою організаторів мета круглого столу – переосмислення діяльності молодих науковців в Україні та за її межами, вивчення нових можливостей реалізації їхнього потенціалу й окреслення механізмів оптимізації державної політики за підтримки молодих учених. Модератор засідання – кандидат юридичних наук, доцент кафедри кримінального права і процесу, голова Ради молодих учених СНУ імені Лесі Українки та Регіональної ради молодих вчених при Управлінні освіти, науки та молоді Волинської обласної державної адміністрації Олена Назарук.

З вітальним словом до присутніх звернулися проректор з науково-педагогічної роботи та міжнародних зв’язків, доктор економічних наук, професор Наталія Павліха та кандидат економічних наук, доцент кафедри менеджменту, член Ради молодих учених при Міністерстві освіти і науки України Наталія Коленда. Наталія Коленда ще й виступила із доповіддю «Виклики сьогодення молодим ученим та проактивна позиція у їх подоланні».

Учасники круглого столу заслухали й обговорили також доповіді кандидата філолологічних наук, доцента кафедри прикладної лінгвістики Лариси Макарук («Зарубіжні заходи наукового спрямування: від пошуку до участі»), кандидата наук з фізичного виховання та спорту, доцент кафедри теорії фізичного виховання, фітнесу та рекреації Ольги Роди й кандидата хімічних наук, старшого лаборанта кафедри неорганічної та фізичної хімії Олександра Смітюха («Методологія публікацій результатів власних досліджень у виданнях, включених до міжнародних науково-метричних баз /Scopus, Web of Science/»), кандидата політичних наук, старшого викладача кафедри політології та державного управління Сергія Байрака («Опублікування результатів дисертацій на здобуття наукових ступенів доктора і кандидата наук»). Було повідомлено про істотне підвищення стипендій Президента та Кабінету Міністрів для молодих учених.

У розмові взяла участь заступник директора з наукової роботи бібліотеки Східноєвропейського національного університету імені Лесі Українки Галина Онисько.

Завершився круглий стіл виступом-практикумом кандидата психологічних наук, доцента кафедри педагогіки і психології Волинського інституту післядипломної педагогічної освіти Олександра Остапйовського «Ауторефлексія та ефективність молодого науковця» (https://eenu.edu.ua/uk/articles/molodiy-naukovec-problemi-ta-perspektivi).