Студенти педагогічного коледжу розвивають медіаграмотність

У рамках проекту "Протидія дезінформації через підвищення медіаграмотності майбутніх педагогів», який здійснюється за підтримки Фонду розвитку ЗМІ Посольства США в Україні, Всеукраїнське молодіжне громадське об’єднання «Студентське братство» провело серію лекцій з медіаграмотності для студентів Володимир-Волинського педагогічного коледжу імені А.Ю.Кримського.   

Заходи відбулися за підтримки адміністрації коледжу.

До закладу завітали представники Студентського братства Анастасія Бережецька і Діана Гончаренко, які є студентами Київського національного університету імені Тараса Шевченка. Лектори Студентського братства серед іншого розповіли студентам як розвивати критичне мислення, перевіряти інформацію, уникати поширення непідтвердженої інформації та «фейків» у соціальних мережах, а також як допомагати в цьому одноліткам через громадські просвітницькі заходи.

Активістка Студентського братства Анастасія Бережецька проілюструвала на прикладах з рідного міста Костянтинівка, що на Донеччині, як пропаганда з російського телебачення дезінформувала населення Донбасу та сприяла  формуванню терористичної організації ДНР.

Інший лектор Діана Гончаренко розповіла, що для сучасної освіченої людини під час поширення і коментування матеріалів у соціальних мережах важливо уникати мови ворожнечі (тобто висловлення агресії та образ до людей за ознакою їх національності чи належності до будь-якої спільноти).

Студенти побачили відеоролики, які розкривають різні види дезінформації, роз’яснюють чому важливо розуміти, що власними ЗМІ можуть впливати на подачу інформації. Лектори Студентського братства обговорили відеоролики про те, як не стати жертвами прихованої політичної реклами на телебаченні, як критично ставитися до безкоштовних газет, відрізняти стихійні та проплачені мітинги, а також як виявляти маніпуляції з прямою мовою на телебаченні.

За підсумками спілкування з лекторами Студентського братства охочі студенти педагогічного коледжу довідалися, який власний внесок можна зробити кожному волонтеру для подолання негативних стереотипів, розвитку критичного мислення та медіаграмотності молоді. 

Після лекцій у педагогічному коледжі Студентське братство сформувало з числа студентів волонтерську групу для просування медіаграмотності на Волині. Зацікавлені студенти коледжу, які виявили бажання навчитися проводити власні презентації з медіаграмотності у школах, пройшли навчальний семінар та обрали школи і населені пункти, куди вони хочуть приїхати із власними просвітницькими заходами.

Представники Студентського братства розповідають, що за останній навчальний рік вони провели понад 100 лекцій з медіаграмотності у 10 регіонах України.

Коментувати

Залишіть свій коментар або запитання і ми обов'язково Вам дамо відповідь