Дочка Карпат в гостях у волинських студентів

5 грудня 2017 року студенти образотворчого мистецтва стали учасниками чергового свята, яке організував історичний музей ім. О.Дверницького у нашому місті. Відбулося відкриття виставки «З Україною в серці». Молода художниця Марічка Пазинюк, уродженка села Гути Богородчанського району, приїхала з Івано-Франківська презентувати власний мистецький проект – подорожуючу цілісну карту України. Кожен регіон української землі поданий авторкою для глядача у вигляді декоративного розпису акрилом по деревині, з окремим коментарем – описом особливостей культури та мистецтва краю.

Карта побувала на Прикарпатті і далі буде подорожувати за складеним маршрутом Україною та далеко за її межі. Варто відмітити наступне запрошення в ООН. У нашому місті карта та Марічка з’явилися за щасливо складених обставин, так як доля звела нас у місті Дніпрі на Міжнародному конгресі з етно-дизайну. Я захопилася енергетикою юної світлої душі дівчини і ще тоді дуже захотіла познайомити її зі своїми вихованцями – студентами 2-А курсу.

Після закінчення Прикарпатського університету ім. В.Стефаника Марічка працює майстром виробничого навчання у ВПХУ №3 міста Івано-Франківська та навчається у школі Короля Данила. У свої 23 дівчина досягла відмінних результатів, її творчий доробок – багато персональних виставок на Батьківщині. Але найбільше мене захоплює її жертовність: кожного тижня два рази вона відвідує лікарню для онкохворих дітей і займається з ними мистецтвом, малюють, ліплять, майструють з паперу Ангелів…Хоча про таку волонтерську діяльність сама Марічка не любить розповідати чи хвалитися, цим займається щиро за покликом серця.

Виставкова зала музею зібрала широку аудиторію. Урочисто та піднесено було розкрито концепцію митецького проекту збереження цілісності кордонів України. Завдяки роботі художниці ідея набула патріотичного звучання. А кожен відвідувач виставки хотів наблизитися до прекрасного через спілкування з цікавою молодою людиною, яка робить перші кроки у своїй творчій кар’єрі. Жартуючи, Марічка називала себе гуцулкою, і з гордістю – дочкою Карпат, що ще раз підтверджує її високі почуття до рідного краю. Розмова з студентами велася щиро і невимушено. В очах загорілися вогники бажання вчитися , працювати. З’явилися нові творчі ідеї. «Іти вперед» - такими словами закінчилася творча зустріч художниці з нашими студентами.

Всім запам’ятається спілкування з художницею, бо вона освітлена любов’ю до людей.

Подаровані квіти з виставки Марічка понесла до Церкви Віри, Надії, Любові та матері їхньої Софії.

 

З повагою Леся Мартинюк