Провести пробну практику на «відмінно»!

 Маючи високу мету ми почали працювати з студентами 4-А курсу, підгрупою №5, у складі Ферчук Наталії, Півницької Катерини, Подзізей Наталії, Трофимук Ірини, Штунь Мар’яни (керівник практики викладач-методист Мартинюк Л.Г.)

 Легко сказати – і не просто зробити. Але, на щастя, система проходження студентами пробної практики відшліфована найкращими педагогами педагогічного коледжу ім.А.Ю. Кримського. П(Ц)Комісією викладачів образотворчого мистецтва та окремих методик накопичено багатий досвід, підтверджений практикою. Вчитель формується саме тут в стінах коледжу і на практиці в базових школах міста. Це можливо і це вкрай необхідно державі.

19 грудня студенти четвертокурсники спеціальності «Образотворче мистецтво» успішно завершують проведення пробних уроків з образотворчого мистецтва та занять гуртків з додаткової кваліфікації «Керівник гуртка декоративно-прикладного мистецтва» на базі загальноосвітньої школи №1.

Вчителі школи, Доброчинська Надія Григорівна, Радіщук Раїса Анатоліївна, допомагали студентам адаптуватися в середовищі школи. Проводячи ґрунтовні консультації щодо методики проведення уроків та занять гуртків, активно сприяли вирішенню проблемних питань, вболівали за становленню належних умов практики. При обговоренні проведених уроків, вчителі акцентували увагу на здобутках студентів, надаючи корисні поради, ділилися прикладами з власного педагогічного досвіду.

Студенти пройшли добру школу педагогічного гарту, адже методист кафедри педагогіки Тетяна Миколаївна Листопад постійно була поряд. Відвідуючи спостереження радила підгрупі використовувати інноваційні педагогічні технології, і разом з тим пам’ятати, що жодна технологія не звільняє вчителя від необхідності ретельної розробки уроків. Тому й запам’яталися розроблені та апробовані уроки образотворчого мистецтва: «Пейзаж. Весняний сад» (Ферчук Наталії), «Осінній пейзаж» (Подзізей Наталії) та «Настрій у пейзажі (Штунь Мар’яни).

Гуртки особливо приваблювали школярів цікавими творчими мотиваціями до занять, де можна було почерпнути уміння виготовлення виробів та створити власними руками гарну річ, а ще вибрати майбутню професію. Навчальну атмосферу гуртків зуміли налагодити студенти Півницька Катерина та Трофимук Ірина. Підсумкову виставку роботи гуртка відкрито в стінах коледжу.

Сьогодні студенти готуються до наступного відповідального етапу в навчанні – переддипломної практики, де виступаючи в ролі вчителя будуть використовувати знання, уміння та навички, відпрацьовані при проведенні пробних уроків у школі. Я впевнена, що кожен з них буде пам’ятати просту істину – учитель відповідає не за себе, а за довірені йому долі.

З повагою Леся Мартинюк