І ФЕСТИВАЛЬ УКРАЇНСЬКОЇ МОВИ «КРИМІАДА»: КОЛЕДЖ ЗУСТРІЧАЄ ПОВАЖНИХ ГОСТЕЙ

Днями у нашому місті відбувся І Фестиваль української мови «КРИМІАДА», організований за сприяння Володимирської міської ради. Захід зібрав чимало шанованих гостей: українських дипломатів, перекладачів, культурних та мистецький діячів.

Звісно, подія названа «КРИМІАДОЮ» не могла пройти повз заклад освіти, який із 1971 року носить ім’я славетного ученого-сходознавця, лінгвіста, уродженця міста Володимира – Агатангела Юхимовича Кримського. Гості фестивалю: Надзвичайний і Повноважний Посол України у Лівані, політик, письменник Ігор Осташ, визначний український дипломат, Заслужений працівник культури, ідейний натхненник «КРИМІАДИ» Микола Ярмолюк, перекладач та дипломат Ігор Родюк, заступник міського голови Андрій Гудим 26 травня відвідали коледж аби дізнатися, чим сьогодні живуть «кримчани». Зустрічали гостей директор Микола Савельєв та викладачі: Галина Шостак, Леся Мартинюк, Тетяна Токарева.

Присутніх вразила кількість портретів Агатангела Кримського, дбайливо виготовлених у різних техніках студентами та викладачами коледжу. Надзвичайну цікавість викликав музейний експонат – книга, написана академіком Агатангелом Кримським «Українська мова, звідкіля вона взялася і як розвивалася», видана у 1922 році, ще за життя нашого славетного земляка.

Музей коледжу поповнили «Байрутські оповідання» та поетична збірка «Пальмове гілля» Агатангела Кримського, перекладені арабською мовою, які подарував Ігор Осташ, а бібліотеку закладу – монографія Барбари Сітарської «Теоретичні і методологічні засади дидактичних завдань з педагогіки у процесі підготовки та вдосконалення вчителів», перекладені з польської мови та подаровані Ігорем Родюком, «Сім розбишацьких апокрифів» Віто Москато від Миколи Ярмолюка.

Пишаємося, що приймали поважних гостей, які популяризують ім’я Агатангела Юхимовича Кримського, збагачуючи нашу національну культуру. Тішимося, що коледж став частиною І Фестивалю української мови «КРИМІАДА».