Викладання вибіркових дисциплін у коледжі: співпрацюємо з фондом Тhe LEGO® Foundation

Сучасна освіта вимагає інноваційних підходів та ресурсів, освітнього середовища, в якому здобувачі освіти мали б змогу не лише поповнювати свої знання, розвивати вміння і навички, але й формували компетентності, необхідні для розв’язання спеціалізованих завдань та практичних проблем в галузі освіти. 

Формування сучасного компетентного педагога у Володимирському педагогічному фаховому коледжі імені Агатангела Кримського відбувається у тісній співпраці викладачів циклових комісій дошкільної педагогіки та окремих методик, шкільної педагогіки, психології та окремих методик із фондом Тhe LEGO® Foundation в Україні.

У новому навчальному році здобувачі освіти за освітньо-професійними програмами «Дошкільна освіта», «Початкова освіта. Іноземна мова в початкових класах», «Початкова освіта. Педагог-організатор» мають змогу вивчати вибіркові освітні компоненти «Гра у закладах дошкільної освіти: цілісний погляд, системний підхід» та «Діяльнісний підхід у початковій школі», розроблені командою фахівців Тhe LEGO® Foundation. Метою навчальних дисциплін є формування готовності майбутніх педагогів до застосування ігрових та діяльнісних підходів у вихованні, навчанні та розвитку дітей дошкільного та молодшого шкільного віку.

Викладачі коледжу, що здійснюють викладання вибіркових дисциплін  Ольга ГНЕПА, Олена ЗАНЬКО та Світлана СЛЮСАРУК-ЛІТВІН пройшли підготовку під час тренінгу, який був проведений за ініціативи Тhe LEGO® Foundation в серпні 2023 року в місті Києві. Захід зібрав педагогів закладів вищої та фахової передвищої освіти з усієї України, дав змогу учасникам поспілкуватися, обмінятися досвідом, попрацювати з тренерами фундації. Незабутньою стала зустріч з пані Оксаною Ромою, керівницею освітніх ініціатив Тhe LEGO® Foundation в Україні.

Листопад розпочався із приємної несподіванки! Ми отримали матеріали шведської програми соціально-емоційного розвитку «Peppy Pals – Веселі Друзі», яку реалізує фундація Тhe LEGO® Foundation спільно з МОН України з квітня 2023 року. Ігрові матеріали відкривають нам нові можливості та допомагають зробити процес підготовки майбутніх педагогів ефективнішим.

Висловлюємо щиру вдячність пані Олені Шуляк, тренерці Тhe LEGO® Foundation за постійний супровід, підтримку та сприяння в реалізації викладання вибіркових навчальних дисциплін у коледжі!