Мерехтлива мозаїка з писанок

Гарні декоративні композиції з цікавою фактурою поверхні та оригінальною текстурою у вигляді тріщинок, як засобом виразності, подібні до мерехтливої кольорової мозаїки. Це колекція робіт студентів спеціальності образотворче мистецтво, виконаних студентами під керівництвом викладача Лесі Георгіївни Мартинюк.

Майбутні художники-реставратори, вчителі початкових мистецьких шкіл, сьогодні ще тільки студенти 1-М курсу, які залюбки опановують сучасні техніки обробки природних матеріалів. Серед таких технік - аплікація з яєчної шкаралупи під назвою «кракле» через мініатюрні тріщинки, які утворюються під час виклеювання сферичної поверхні шкаралупи на площину. Виявляється розписану поверхню писанки (її частинку) можна творчо представити як образотворчу форму і застосувати в різноманітних композиціях. Саме ця техніка знахідка юних писанкарів, так як дозволяє зберегти багато побитих писанок.

Почалося все під час занять в мистецькій студії писанкарства, коли ненароком розбилася писанка виконана на видутому курячому яйці. Відразу народилася ідея подальшого життя для писанкової розписаної шкаралупи. Проникаючи у секрети техніки «кракле» і «кракелюр» студенти робили перші кроки і їх не покидало відчуття незвіданого світу. Творчі композиції  створювали своїми руками з любов’ю і великим бажанням подарувати радість іншим. Тому й відбулася  виставка «Крихти дивосвіту» в галереї КМЦ міста у 2018році, на якій студенти та викладач презентували свої роботи.

Сучасна цікава і нова техніка  привабила молодь. Так захопилася аплікацією з яєчної шкаралупи вихованка студії «Сонцеквітка» -  Світлана Подзізей, і за пропозицією керівника спробувала використати шкаралупи побитих писанок у власних роботах. Сподобалася проста істина про те, що в написання писанки ми вкладаємо душу, і коли розбилася писанка, то викинути її на смітник – це не по-християнськи. Тому побиті писанки стають матеріалом для створення творів мистецтва. Світлана виконала декілька проб на площині і перейшла на сферичну поверхню. Представила свій творчий проект «Великодній подарунок» –комплект писанок на страусиному яйці, декорованих яєчною шкаралупою. А пізніше виконала дипломну роботу «Методика використання сучасних технік художньої обробки природних матеріалів у майстер-класах» та реалізувала творчий задум композиції «Великдень у рідному місті».

«У нас не пропаде жодна писанка», - жартують першокурсники і беруть активну участь у новому проекті «Мерехтлива мозаїка». Залучаємо широку аудиторію всіх бажаючих долучитися до прекрасного. Проводимо: заняття гуртків у школі, майстер-класи. Презентуємо он-лайн виставку власних робіт в галереї культурно-мистецького центру  міста, яка відбудеться  07.05.2021року.

З повагою Леся Мартинюк