Майстерня писанки

З настанням Великого посту, саме тоді, коли українці готуються до одного з найбільших християнських свят, а саме Великодня, прадавня традиція розписувати писанки набуває особливого звучання.

З любов’ю до народних традицій, з бажанням навчитися  і навчити дітей шанувати та зберігати мову писанкових символів для наступних поколінь,  проводимо заняття в майстерні писанки педагогічного коледжу.  За  період роботи  гуртка-студії з писанкарства маємо гарну історію, підготувавши  кваліфікованих майстрів-писанкарів, які здобули визнання на конкурсах, виставках, фестивалях різних рівнів. Випускники 2016 року творчої групи студентів під назвою «Сигма»: Бабійчук Руслана, Шилінговський Володимир, Категова Марія, Хоружик Світлана, Троцюк Василина, продовжують працювати за спеціальністю та навчати дітей писанкарству.  У 2020 році відбувся наступний випуск творчої групи молодих вчителів образотворчого мистецтва «Сонцеквітка»: Соболь Марія, Подзізей Світлана, Романюк Олена, які продовжують навчання у вищих навчальних закладах та популяризують мистецтво писанкарства серед молоді.

 Цього року, студенство нового набору, групи 1-М, з великим ентузіазмом виявило бажання опанувати секрети майстерності. Нова творча група писанкарів з п'ятнадцяти студентів вибрала собі назву «Золотий оберіг», адже писанка вважається  золотим оберегом України.

Перше знайомство з писанкою у студентів 1-М курсу відбулося на свято Стрітення (15 лютого), а пізніше 04.03.2021., відбувся майстер-класу з написання волинської писанки традиційним восковим розписом, де кожен спробував провести рівну лінію воском на сферичній поверхні курячого яйця. Дивовижні сплетіння лінійної мови оригінальних орнаментів, гармонія плям та яскравий колорит, закодована мудрість символіки зачарували молоді серця студентів. Свою першу писанку обіцяли зберігати як реліквію. У Корецької Софії та Мельничук Тетяни писанки вийшли особливо витонченими. Другий майстер-клас проводився для бажаючих студентів з 1-А курсу  19.03.2021., під час якого було доведено, що писанка дійсно створює атмосферу урочистості, затишку та натхнення.

22.03 2021 року у час весняного рівнодення на свято Сорок Святих пишемо чарівну писанку і щиро віримо у те, що вона принесе нам щастя та удачу. Адже писанка, поява якої супроводжується обрядовою, знаковою символікою, символікою кольору, ввібравши в себе енергетику природної стихії (вода. вогонь) та матеріалів (бджолиний віск, сажа), силу людської думки, мрії, молитви та щирих побажань, може дійсно принести щастя й радість, подарувати здоров’я й наснагу.

З повагою Леся Мартинюк