Відкриття урочистої академії за проєктом «Норвегія-Україна» у Володимирі-Волинському

19 лютого о 17:00 годині у актовій залі коледжу відбулося відкриття урочистої академії програми професійної перепідготовки військовослужбовців Збройних Сил України, учасників АТО та їх сімей за проєктом «Норвегія-Україна».

Учасниками та гостями урочистої академії був ректор Волинського національного університету імені Лесі Українки Анатолій Цьось, координатор проекту від Міжнародного фонду соціальної адаптації Ольга Філіна, заступник голови Волинської ОДА Ігор Чуліпа, заступник міського голови міста Володимир-Волинський Ярослав Матвійчук, директор Володимир-Волинського педагогічного коледжу ім. А.Ю. Кримського Микола Савельєв, викладачі та слухачі курсів перепідготовки.

Олена Анатоліївна Івашко, координатор проєкту «Норвегія-Україна» у Волинській області, привітала гостей, учасників та присутніх на урочистій академії з нагоди початку реалізації весняного семестру проєкту. Розповіла, що проєкт «Норвегія-Україна», основу якого складає професійна перепідготовка колишніх військовослужбовців на цивільні спеціальності, що користуються попитом на ринку праці України, розпочався в 2003 році. З української сторони проєкт втілює Міжнародний фонд соціальної адаптації, партнером проєкту з норвезького боку є NORD Університет (м. Будо). Команда Фонду на чолі з Володимиром Рубцовим долучила до реалізації проєкту 20 українських університетів, серед яких з 2014 року і Волинський національний університет імені Лесі Українки.

Фінансування проекту на 100% здійснюється Міністерством закордонних справ Норвегії.

Основу проєкту складає професійна перепідготовка цільової групи на цивільні спеціальності, що користуються попитом на ринку праці України, сприяння учасникам проекту у соціальній адаптації до умов життя у громадянському суспільстві. Виконавцями навчальної частини проекту є ВНУ імені Лесі Українки і норвезький університет NORD, які організовують і здійснюють професійну перепідготовку учасників проекту за спеціальністю “Інформаційні технології в малому бізнесі” в обсязі 500 годин. В результаті виконання завдань курсової перепідготовки випускники отримують три документи: свідоцтво про професійну перепідготовку державного зразка ВНУ імені Лесі Українки, спільний сертифікат університету NORD та ВНУ імені Лесі Українки, спільний диплом Міністерства закордонних справ і Міністерства оборони Норвегії.

До вітального слова запрошували координатора проєкту від Міжнародного фонду соціальної адаптації Ольгу Філіну, директора Володимир-Волинського педагогічного фахового коледжу ім. А.Ю. Кримського Миколу Савельєва, ректора Волинського національного університету імені Лесі Українки Анатолій Цьося, заступника голови Волинської ОДА Ігоря Чуліпа, заступника міського голови міста Володимир-Волинський Ярослав

На завершення Олена Анатоліївна обговорила зі слухачами програми організаційні питання, пов’язані з навчанням та тренінгами, познайомила слухачів з викладачами.

У місті Володимирі-Волинському на базі Володимир-Волинського педагогічного фахового коледжу заняття будуть проводити викладачі:

  • Організаційно-правові засади створення та функціювання малого бізнесу – доцент Іванків Ольга Ярославівна
  • Інноваційне підприємництво та симуляційне підприємництво – доцент Івашко Олена Анатоліївна
  • Цифрова трансформація бізнесу – доцент Матвійчук Іванна Олегівна
  • Основи Web-дизайну – викладач вищої категорії Цьось Василь Анатолійович
  • Сучасні Web-технології – викладач вищої категорії, викладач-методист Цаль-Цалько Руслан Йосипович
  • Комп’ютерна графіка та обробка зображень – викладач вищої категорії Поліщук Наталія Володимирівна