НАВІЩО ВЗАГАЛІ ПОТРІБЕН ПЛЕНЕР?

У Залізному порту з 10 по 13 вересня відбувся пленер професійних художників-освітян – «Море барв», який вп’яте організовано командою кафедри образотворчого мистецтва і дизайну Херсонського державного університету.

Навіщо взагалі потрібен пленер?

Запитання здається банальним, безневинним. Попри обширне значення цього запитання, мало хто розуміє його. Але відповідь можна дати таку.

Що є головною метою пленеру?

а) допомогти студентові на шляху пізнання себе;

б) прищепити здобувачу освіти прагнення до пізнання творчості через знайомство з іншими школами творчості;

в) сформувати творчий характер;

г) сприяти активному формуванню у студентів просторового мислення, що стимулює їх творчу активність;

д) розвиває вміння бачити природу цільно і образно, не копіювати, а зображувати мінливе життя оточуючого середовища;

е) створювати емоційний образ пейзажу, у кольорі передавати єдність людини та природи;

ж) виростити успішного, комунікабельного спеціаліста.

Можна перелік продовжувати, але доречно буде процитувати слова колег щодо пленеру, а саме: О. Ч. Гоноболіна (доцент кафедри образотворчого мистецтва і дизайну, заслужений художник України): «Пленер – це енергетичний заряд для студентів. Дихання пленером стимулює студентів до творчості, розширяє їх світогляд».

М. І. Резніченко (кандидат педагогічних наук, доцент, член-кор. Міжнародної Академії наук педагогічної освіти, член Національної спілки художників України): «Пленер – це творчий розвиток для молоді, обмін досвідом з майстром пензля у дружньому колективі і невимушеному середовищі. Творча робота на свіжому повітрі створює особливу. Неповторну атмосферу».

В. В. Томашевський (завідувач кафедри ДПМ та дизайну Криворізького педагогічного університету, доктор педагогічних наук, член Національної спілки художників України та спілки дизайнерів України): «Пленер – це творче зростання, змагання із самим собою (минулим, сьогоденним і майбутнім)».

М. Г. Левченко (декан факультету культури і мистецтв, кандидат педагогічних наук, заслужений працівник культури України, член Національної спілки художників України): «Пленери особливо цінні тим, що у творчій, дружній, невимушеній мистецькій атмосфері, у творчій праці формується особистість майбутнього художника». М. Г. Левченко привітав учасників пленеру, побажав творчого зростання та разом з викладачем кафедри образотворчого мистецтва і дизайну Херсонського державного педагогічного університету Г. В. Кашубою (кандидатом педагогічних наук, членом Національної спілки художників України) вручили сертифікати всім учасникам.

Таким чином, можна підсумувати, що сьогодні пленери є органічною частиною художнього життя нашої країни, вони перетворилися у своєрідні мистецькі «школи, академії», що активно сприяють мистецькому зростанню особистості, її художньому вдосконаленню.

Пленер дарує художнику відчуття гармонії і єднання з навколишнім середовищем. Так, творча особистість може відчути себе частиною того, що вона зображує, ближче розглянути кольори та текстури, відчути динаміку світла, тіней – те, чого неможливо досягти в приміщенні. Крім того, живопис на пленері володіє ще однією незаперечною перевагою – природним освітленням.

Доцент кафедри В. В. Ракович ХДУ, член Національної спілки художників України, кандидат педагогічних наук (доктор філософії) у фотозвіті в соцмережі Facebook написав дуже щирі слова: «Маємо надію, що тепла атмосфера заходу, живе спілкування з колегами, майстер-класи, робота в матеріалів, обговорення результатів – весь процес та позитивні враження залишаться добрими й продуктивними спогадами, які надихатимуть учасників на подальші творчі звершення!

Спасибі Вам друзі! Сумуватиму за Вами, згадуючи добрим словом ці неймовірні миттєвості. До зустрічі, вона незабаром!»

Особисто від себе хочу подякувати колективу коледжу за надані можливості професійного зростання, а також організаторам за титанічні зусилля, котрі стали запорукою нашого творчого діалогу. Вдячна за розкіш спілкування з професіоналами.

Вчетверте беру участь у пленері, вчетверте захоплююсь креативністю організаторів, продуктивним спілкуванням, вмінням об’єднати митців-однодумців. Ви, вельмишановні організатори, завжди були поруч, вміло і толерантно модерували цей творчий захід.

Зичу всім добра, здоров’я, успіхів у творчих справах, наукових і щастя в родинах, фізичних та духовних сил, щоб організувати на такому ж високому рівні ще пленери.

 

З повагою Валентина Володимирівна Залуніна