СОЛОМ’ЯНА КОЛЕКЦІЯ

 Відвідини музею декоративно-прикладного мистецтва у рідному коледжі студентами 1-А  та 2-А курсу, залишилося в пам’яті як цікава подія. Їм було дозволено приміряти вінки та брилі з соломи, уявити себе царівною чи народним майстром, задумати бажання, а ще організувати справжню фото-сесію в музеї.

Першокурсники зацікавлено спостерігали, як звичайні пшеничні соломинки вкладаються у загадкові візерунки, які виблискують сонцем навіть такого дощового дня як за вікном. Дивувалися, як така тверда і ламка солома може перетворитися на казкові квіти, гілочки, вази тощо. Придивлялися, чи це справді соломою так гарно оздоблено «оклад» ікони. Не вірили, що невдовзі зможуть опанувати це ремесло на парах з художньої обробки матеріалів.

Другокурсники вже впевнено можуть розповісти що коріння мистецтва соломкарства сягає давніх пластів народної культури, коли сповідувався культ зерна як духовної основи хліборобства.

Колекційна збірка художніх виробів з соломи спеціальності образотворче мистецтво приваблює тим, що тут переплелися традиції і сучасність. Студенти на протязі навчання вивчають народні техніки плетіння з соломи, лози, рогозу, виконують вправи. А застосовуючи сучасні техніки обробки природних матеріалів при виконанні індивідуальних творчих завдань, створюють декоративні панно та колажі.

Постійно художня обробка соломи використовується студентами та їх керівниками для виконання курсових та дипломних робіт. Так перлинами музейної збірки виробів з солом’яної пластики стали: дипломна робота Данилюк Людмили – лялька «Польова Царівна» (2012 рік) та курсова робота Гловацької Мирослави - об’ємна композиція «Дідух»(2018рік)

Гостям музею подобаються роботи виконані плетінням з соломи; маска «Мавка», панно «Мудра Сова», Вертепна композиція (шопка) «Різдв’яна ніч».

Окрему збірку складають картини виконані аплікацією з соломи – та декоративні тарелі у техніці інкрустації соломкою.

Цікавинкою в музеї є колективна робота студентів 4-А курсу - колекція писанок-солом’янок виконаних у техніці аплікації з соломи на сферичній поверхні яйця.

Студенти в музеї переконалися що плетіння соломою не уламок колишньої культури нашого народу, а джерело виховання естетичних смаків у сучасній культурі, яка лише використовує поклади мудрості та краси минулого.

З повагою Леся Мартинюк