У співпраці до результату

«Учитель не може працювати наодинці, а тому він повинен піклуватися про те, щоб учителі школи збиралися разом і обговорювали ті завдання, які вони повинні провадити в життя, а також обговорювали способи виконання цих завдань» – вказував відомий педагог С.Т. Шацький.

Саме з такою метою 29 травня відбулося міське підсумкове об’єднання вчителів початкових класів ЗЗСО. Ініціювала даний захід методист методичного кабінету управління освіти, молоді та спорту м. Володимира-Волинського Салабай Людмила Петрівна у співпраці з педагогічним коледжем, зокрема із заступником директора з педагогічної практики Пелех Оленою Павлівною та викладачем-методистом Катинською Лідією Леонідівною.

Щасливі, усміхнені, радісні збиралися вчителі шкіл міста на відповідальну роботу: звітувати, переконувати, вирішувати, дякувати, планувати.

В цей день гостинно відчинив  двері для них центр науки та інновацій – ВКНЗ «Володимир – Волинський педагогічний коледж ім. А.Ю.Кримського», а саме кабінет педагогіки, в якому оснащено сучасний клас НУШ, який і  став центром засідання.

З вітальним словом до присутніх звернулася методист міського методичного кабінету Салабай Л.П., яка також окреслила коло важливих і значущих проблем для звіту кожним головою методичного об’єднання, наголосила на здобутках і проблемах у роботі освітян, проаналізувала надбання та прогалини у керівництві роботою методичного об’єднання, запропонувала інноваційні підходи до вирішення проблем реформування освіти у контексті методичної роботи.

Викладач–методист коледжу Катинська Л.Л., привітавши присутніх, подякувала усім колегам-вчителям шкіл міста за високопрофесійну співпрацю у підготовці фахівців, методичну допомогу молодим майбутнім вчителям, а сьогодні ще студентам коледжу і ознайомила всіх присутніх із матеріально-технічним забезпеченням класу НУШ: документ-камера, інтерактивна    дошка, «біла» дошка, пазли, осередки освітнього середовища НУШ, можливостями Інтернет-ресурсу, продемонструвала технічні можливості оснащення, чим приємно здивувала присутніх.

Освітяни обмінялися думками про цілісність фахової підготовки та мали можливість отримати інформацію про важливість технічного обладанання для роботи з учнями в школі.

Звіти кожного керівника методичного об’єднання шкіл був різноманітний по формі і змісту, але в них чітко простежувалися такі напрями: наукова робота;  підвищення фахової підготовки; робота з обдарованими дітьми; участь у конкурсах, олімпіадах, вебінарах, семінарах, наукових конференціях; робота з особами, що мають освітні потреби; інновації в роботі вчителя; наступність у роботі дошкільної, початкової та базової ланки освіти. Виступи керівників методичних об’єднань вчителів початкових класів шкіл міста: Адамчук В., Серьогінової В., Новосад Н., Ничипор С., Панчук Н. були сучасними, креативними, всеоб’ємними та чіткими. Робота вчителів початкових класів міста є плідною, результативною, особливо у співпраці з педагогічним коледжем та управлінням освіти, молоді та спорту виконавчого комітету Володимир-Волинської міської ради. Приємно, що всі присутні підкреслили важливість співпраці освітян міста з педагогічним коледжем та управлінням освітою і висловили щиру вдячність директору закладу Савельєву М.Г. та начальнику управління Петруку В.М. за постійну підтримку їх творчого пошуку.

Засідання проходило в атмосфері добра, взаєморозуміння, доброзичливості, взаємопідтримки. 

Плани на перспективу окреслені!

«Набравшись влітку сил і здоров’я,  будемо долати перешкоди і досягати вершин перемог», – вирішили освітяни!

Для учасників засідання студенти коледжу, члени секції педагогіки і психології СНТ: Галтман Олена, Кашуба Ольга, Вавринюк Олена  провели цікаву, змістовну екскурсію музеями коледжу.

 «Бути найкращим, набувати багатства, але залишатися скромним», – радили мудреці. Ліпше не скажеш. Вчителі вже готові до роботи, вони дійсно найкращі!

Здолати можна все, якщо ти не один. Як здорово, що ми маємо таку велику родину творчості і людяності!

 

Л.Л.Катинська, викладач-методист