Мій кумир з книжкової долини

23 квітня  у бібліотеці Володимир-Волинського педагогічного коледжу ім. А.Ю. Кримського відбувся виховний захід з популяризації літератури різних жанрів «Мій кумир з книжкової долини».

У 1995 році на паризькій конференції країн ЮНЕСКО було започатковано чудове і потрібне свято – Всесвітній день книг і авторського права. Відзначається воно щорічно 23 квітня і супроводжується цікавими традиціями, як от: влаштовувати книжкові виставки та ярмарки, дарувати літературу рідним та друзям, а ще – кожного разу обирати нову світову столицю книги, враховуючи внесок тої чи іншої країни у боротьбу з неуцтвом та безграмотністю.

Писемність завжди була головним чинником у культурі кожного народу, відігравала провідну роль у його духовному розвитку, тісно поєднувала покоління. Книги покликані служити людям, а краса і мудрість, відтворена у друкованих рядках, неодмінно має стати на заваді жорстокості, несправедливості й насиллю, врятувати наш неповторний світ.

Саме з цією метою в читальному залі була організована книжкова виставка «Через книжку – до духовності й культури», яка відкриває для читачів різнобарв'я нашого друкованого слова.

Під час заходу студенти  ознайомились з історією книги та самого свята. Дізналися про те, як митець може захистити свій твір за допомогою авторського права. Зокрема, слухачам було цікаво дізнатись про традиції святкування Дня книги у Каталонії, де у день Святого Георга дарували троянду за кожну куплену книжку. Ведучими вечора були студенти: Муравецький Олег (4-Р), та Гранат Ірина (4-Г). Студенти  Веремчук М. (2-О), Куцевич С. (2-О), Гуцалюк Ю. (2-В), Сіжук С. (1-А), Хандрук Д. (1-А), Пашковська Т. (1-А), Романюк А. (3-Б), Ослюк Н. (4-Р), Конік К. (1-О),  розповіли про свою найулюбленішу книгу українського або зарубіжного автора, зацікавивши аудиторію до її читання.

А всім присутнім шанувальникам книги бажаємо нових відкриттів, реалізації творчих задумів та натхнення! Сподіваємось, що гасла «Книга – джерело знань» і «Книга – найкращий друг» будуть справді дієвими у житті кожного із нас.

Підготували та провели захід бібліотекар Н.А. Зеленчук та вихователь гуртожитку В.П. Гань.