Викладач педагогічного коледжу взяв участь в парламентських слуханнях у Верховній Раді України

У середу, 10 квітня, в залі для пленарних засідань Верховної Ради України відбулися парламентські слухання на тему: «Збалансований розвиток людського капіталу в Україні: завдання освіти і науки». Модераторами заходу виступили перший заступник Голови Верховної Ради України Ірина Геращенко та заступник Голови Верховної Ради України Оксана Сироїд. З-поміж основних доповідачів – Міністр освіти і науки України Лілія Гриневич та перший заступник голови Комітету Верховної Ради України з питань науки і освіти Олександр Співаковський. В обговоренні взяли участь Міністр культури України Євген Нищук, президент Національної академії педагогічних наук України Василь Кремень, представники Національних галузевих академій, Федерації роботодавців України, Державної служби зайнятості, закладів освіти та наукових установ, роботодавців, громадських освітянських і студентських організацій.

Учасники засідання говорили про необхідність: збільшення фінансування сфери освіти; покращення доступності навчання, зокрема, для дорослих; розвитку інклюзивності і гендерної рівності; реформи професійно-технічної освіти; стимулювання розвитку ринку праці; гармонізації розвитку економіки і людського капіталу; створення молодіжної інфраструктури на місцях; покращення профорієнтації; розвитку мережі дошкільної та шкільної освіти; забезпечення освіти з прав людини; популяризації робочої освіти.

У складі офіційної делегації Волинської області, в парламентських слуханнях взяв участь перший заступник голови Регіональної ради молодих вчених при управлінні освіти, науки та молоді Волинської обласної державної адміністрації, викладач вищої категорії Володимир-Волинського педагогічного коледжу імені А.Ю.Кримського, кандидат мистецтвознавства Богдан Жулковський. Молодому досліднику поталанило на час проведення заходу зайняти робоче місце одного з Народних депутатів України, сидіти поруч та обговорювати запропоновану проблематику з такими досвідченими освітянинами, як екс-міністр освіти і науки України, ректор Національного університету біоресурсів та природокористування, доктор педагогічних наук, професор, академік Станіслав Ніколаєнко і президент Академії будівництва України, доктор технічних наук, професор Іван Назаренко.

Згідно з підготовленим Комітетом з питань науки і освіти Верховної Ради України проектом Резолюції за підсумками парламентських слухань, вироблено конкретні рекомендації Верховній Раді України, Кабінету Міністрів України, профільним Міністерствам, силовим структурам, Національній академії наук України, місцевій владі, керівникам навчальних закладів у сфері дошкільної, повної загальної середньої та вищої освіти, а також освіти дорослих і позашкільної освіти. Окремими пунктами в Резолюцію внесено питання: забезпечення ефективного використання новітніх інформаційно-комунікаційних технологій у сфері освіти і науки; забезпечення якісним харчуванням у закладах освіти; подолання дисбалансу між підготовкою кваліфікованих робітників і фахівців з вищою освітою та потребами ринку праці; ключові проблеми у сфері науки та інноваційної діяльності.

 

Актуально


  Нагадуємо, що з переліком спеціальностей для вступу Ви можете ознайомитися в розділі Вступ


 

Всього оцінок: 41

Коментувати

Залишіть свій коментар або запитання і ми обов'язково Вам дамо відповідь