Студенти педагогічного коледжу розвивають емоційний інтелект

Майбутні педагоги обговорили важливість емоційного інтелекту

Студенти Володимир-Волинського педагогічного коледжу ім. А.Ю.Кримського побували на презентаціях щодо розвитку емоційного інтелекту. Заходи проведено Всеукраїнським молодіжним громадським об’єднанням «Студентське братство». Лектори цієї організації роз’яснюють серед молоді та педагогів важливість розвитку емоційної розумності у 12 містах, розташованих у 7 регіонах України.

У Володимир-Волинському педагогічному коледжі презентацію провела лектор Студентського братства Катерина Бовсунівська, яка навчається у Київському національному університеті ім.Т.Шевченка. Для змалювання психологічного портрету емоційно компетентної людини Катерина залучила студентів до інтерактивної гри «Подумай, поговори, презентуй»,  під час якої усіх розділились на дискусійні групи. Ці ж інтерактивні методи майбутні педагоги зможуть застосовувати у своїй роботі в школі. Учасники презентації довідалися, що емоційний інтелект (або емоційна розумність) – це здатність розпізнавати свої емоції, розуміти їх сильні сторони та обмеження, вміння керувати емоціями. Студентське братство наводить висновки вчених про те, що відчуття щастя лише на 20 % залежить від загальних розумових здібностей, а на 80 % саме від емоційного інтелекту.

Лекторка Студентського братства зазначила: «У країнах Північної Америки і Європи використовуються програми соціального-емоційного та етичного навчання (Social, Emotional and Ethical Learning), наприклад, низку відповідних навчальних планів для різних категорій молоді розроблено американським університетом Еморі (Emory University)». Українське міністерство освіти і науки підтримує ідею впровадження в Україні західних розробок у цій сфері та вже затвердило перші методичні посібники з соціально-емоційного навчання, які використовуються у рамках  програми «Лайонс Квест» «Соціальні та емоційні компетенції ХХІ століття». Кожна українська школа може почати впроваджувати цю програму, якщо її вчителі пройдуть безкоштовні тренінги, які проводить організація «Лайонс Клабс Інтернешнл – Україна». У Студентському братстві переконані, що застосувати навички соціально-емоційного навчання можна не лише в академічній сфері, але й у волонтерстві.

Участь у волонтерських заходах дає нагоду проявити емоційні та соціальні компетенції, почати краще розуміти себе і інших, а також дбати за свою громаду, країну та планету загалом. Наприклад, Студентське братство може навчити охочих як організовувати молодіжні акції з прибирання сміття або проводити екоуроки, на яких роз’яснювати проблему зміни клімату та способи мінімізації викидів парникових газів, які виникають, наприклад, від спалювання трави чи сухого листя.  Після презентації усі зацікавлені записалися у волонтери, вони будуть підтримувати впровадження соціально-емоційного навчання та розвиток волонтерства серед молоді, у школах своєї громади.