Участь у Brain Awareness Week

Тиждень мозку (Brain Awareness Week) — це міжнародна науково-популярна ініціатива, яка проходить щорічно в середині березня з 1995 року та покликана привернути увагу суспільства до важливості досліджень мозку та його хвороб. В Україні з 2010 року традиційно Тиждень мозку проводять нейробіологи з Bogomoletz Institute of Physiology за участі Українського товариства нейронаук (Ukrainian Society for Neuroscience). Заходи даної акції  насичені науковими й науково-популярними подіями, покликаними розповісти якнайширшій аудиторії (як спеціалістам, так і звичайним громадянам без фахової підготовки) про особливості й порушення функціонування людського мозку, а також способи збереження його довготривалої працездатності.

Головний мозок людини є унікальною за складністю живою структурою. До його складу входить понад 100 млрд. нервових клітин,  а кількість зв’язків між ними оцінюється в 100 трлн. Цей орган контролює функціонування нашого тіла, формує наші свідомість, пам’ять, емоції та відчуття, він робить нас унікальними й неповторними особистостями.

У 2019 році до даної ініціативи долучилися волиняни. Організаторами Тижня мозку виступили  Східноєвропейський національний університет імені Лесі Українки та Луцький базовий  медичний коледж.

«Нервові» Дні науки тривали з 18 по 21 березня 2019 року. На базі вищезгаданих навчальних закладів відвідувачам були запропонувані лекторії від дослідників мозку, науково-практичний семінар «Мозок  і психіка в нормі  та при патології», майстер-клас «Фітнес для вашого мозку», Workshops «Альфа-тренінг як метод самоконтролю психоемоційного стану» з нейробіологічними демонстраціями, круглий стіл «Особливості електричної активності головного мозку людини в умовах зупинки і зміни мануальних моторних команд» за участі провідних науковців-фізіологів.

Викладач природничих наук, аспірант кафедри фізіології людини і тварин СНУ імені Лесі Українки Цибульська Олена Валеріївна була  запрошена на відкриття Тижня знань про мозок та відвідала відкриті лекції доцента кафедри фізіології людини  і тварин СНУ імені Лесі Українки Кузнєцова І.П. «Природні та штучні нейронні мережі: як розуміння одних допомагає зрозуміти інших»  та  професора кафедри фізіології людини  і тварин СНУ імені Лесі Українки, доктора біологічних наук Моренко А.Г. «Стовбурові клітини, їх використання в медицині». 18 березня випала цікава нагода  вийти за межі свого навчального закладу, поспілкуватися з ученими і практиками, познайомитися з унікальними науковими дослідженнями та отримати багато цінної наукової інформації. По завершенню  роботи Цибульська О.В. отримала запрошення від організатора акції доцента кафедри фізіології людини  і тварин СНУ імені Лесі Українки Мотузюка Олександра Петровича долучитися до проведення Тижня мозку у 2020 році   студентам Володимир-Волинського коледжу імені А.Ю.Кримського.