Літературні виднокола

Кажуть, випадковості не випадкові. І, напевно, мають рацію. 15 лютого, після Міжнародного дня дарування книжок, у бібліотеці Володимир-Волинського педагогічного коледжу ім. А. Ю. Кримського відбувся захід, присвячений саме… книжкам.

«Літературні виднокола» – це подорож у світ художньої української літератури, надбання якої створюють тут і зараз наші сучасники. На зустріч  завітали студенти коледжу, представники адміністрації, працівники навчального закладу, місцеві поети та гості, що цікавляться трендовими книгами. Студенти з непідробною цікавістю спостерігали за дійством та були дещо здивовані тим, що письменники можуть жити з ними в один час та писати книги на злободенні теми.

Сергій Жадан, Юрій Андрухович, Юрко Іздрик, Оксана Забужко, Любко Дереш, Андрій Кокотюха, Василь Шкляр – і це лише частина лідерів думок, творчість яких була презентована на заході. Письменники також завітали на зустріч, щоправда, у форматі відеовізуалізації. Короткий ролик, у якому Сергій Жадан чи, приміром, Любко Дереш розповідає про свої книги, висловлює думки щодо громадянської позиції чи просто дає поради молодому поколінню, справив на аудиторію неодмінно позитивне враження. Краще один раз побачити, аніж десять разів почути. Студенти, які вважають котрогось письменника своїм натхненником, ділилися цим з аудиторією: читали вірші, розповідали про твори, радили, що почитати, закликали ознайомитися з творчістю та мотивували взяти до рук книгу свого фаворита. Таким чином, атмосфера заходу перетворилася в невимушену – помітний вогник в очах юних читачів до цього заохочував. Наприкінці заходу відбулося спілкування з місцевою поеткою Тетяною Птахою. Тетяна читала ніжні та світлі поезії, поділилася відеороботою на одну з них, розповіла про джерела натхнення та залюбки відповіла на запитання аудиторії. Власну творчість також презентував талановитий другокурсник Владислав Дрібниця. Опісля заходу студенти не поспішали покинути бібліотеку – вони зібралися біля книжкової виставки, аби обрати книгу для дозвілля. Найкрасномовніше про таку літературну зустріч свідчить те, що наразі у бібліотеці немає жодної книги сучасного автора – усі примірники опинилися у руках зацікавлених читачів.

До організації заходу долучилися вихователь студентського гуртожитку Стрільчук Н. А., яка продумала концепцію зустрічі, бібліотекар Грицевич В. С., яка здійснила огляд літератури, та ініціативні студенти. Організатори також дякують за допомогу завідуючій бібліотекою  Пальосі О.Я.

«Літературні виднокола» – це перша ластівка творчого проекту, який, переконані організатори, знайде достойне продовження та культивуватиме добро у душах юних читачів.