Мистецтво за захисті державотворення

На просторому пагорбі, звідки проглядається живописний вид на панораму древнього міста, у вічно усміхненому до сонця скверику, красується «альма-матер тисяч педагогів» - будівля педагогічного колледжу ім. А.Ю. Кримського. Над цією світлою спорудою витає дух історії, вона є свідком становлення передових освітянських традицій, що виплекали тут не одне покоління педагогів та творчих особистостей.

Нині педагогічний колектив коледжу ім. А.Ю. Кримського, під керівництвом директора Миколи Григоровича Савельєва, твердо стоїть на позиціях державотворення, відстоюючи морально-духовні цінності та високі людські ідеали… Складовою великої освітянської родини є предметна циклова комісія викладачів образотворчого мистецтва, яка налічує 8 педагогів: Мартинюк Л.Г., Білик О.С., Гусєва О.Г., Токарєва Т.М., Залуніна В.В., Кумецький О.В., Щурук В.Г.

Те, що в коледжі навчаються художники здогадуємося задовго до під’їзду на подвір’я, яке ошатно оздоблено розписом, що імітує українську вишиванку, а жовто-блакитні кольори органічно вписуються у фасад, доповнюючи загальний архітектурний ансамбль. Над проектом працювали Леся Мартинюк, Оксана Білик, Ольга Гудим та студенти Романюк Олена, Майкут Дмитро, Подзізей Світлана, Подгальська Олена

Образотворчого мистецтва стали навчати в коледжі  на початку 90-х років минулого століття. Нині понад 100 студентів здобуває таку спеціальність. На її базі налагоджено роботу декількох музеїв, але найбільш приваблює музей декоративно-прикладного мистецтва. Як значний культурно-просвітницький центр музей сприяє вивченню та збереженню народного мистецтва рідного краю.

Циклова комісія викладачів образотворчого мистецтва неухильно дбає про професійний ріст своїх вихованців, формування у них зацікавленості у майбутній професії, а відтак, потребу у міцних знаннях, уміннях, навичках, які стануть необхідними для адаптації до стрімких змін у сучасному світі. Так випускники спеціальності 2016 року Наумук Іван та Сиротюк Інна достойно поповнили студентські лави вишів України, а студентка-першокурсниця 2017 року Оленка Романюк, стала делегатом на Всеукраїнський  фестиваль писанок та учасником арт-перформансу, де представила свою роботу Мега-Писанку під назвою «Волинське Сонце».

Викладачі Леся Мартинюк та Валентина Залуніна, разом з групою студентів другого та третього курсів, стали учасниками Всеукраїнського пленеру художників на березі моря у Лазурному. Пленер проводився на початку вересня на базі Херсонського державного університету кафедри образотворчого мистецтва та дизайну. Згодом творча група пленеристів, порадували всіх презентацією виставки олійних етюдів «Спогади про море», яка відбулася у рідному коледжі в рамках декади з образотворчого мистецтва

На початку жовтня викладачі образотворчого мистецтва Валентина Залуніна та Леся Мартинюк взяли активну участь у ІV Міжнародному конгресі «ЕТНОДИЗАЙН: ПОШУКИ УКРАЇНСЬКОГО НАЦІОНАЛЬНОГО СТИЛЮ: ПОЛТАВА-ПЕТРИКІВКА» під егідою Міністерства освіти і науки України, Національної академії педагогічних наук України, Лондонського університету (Великобританія), Мюнхенського університету Людвіга Максиміліана (Німеччина), Університету Голден Гейт (США), Університету Сінсіннаті (США),Університету Мак Гіл (Канада) на базі Полтавського національного педагогічного університету імені В.Г. Короленка, Спілки дизайнерів України

Також у цьому році Оксана Білик та Леся Мартинюк стали членами Національної спілки народних майстрів України. Вони персонально провели ряд благодійних майстер-класів з мистецтва писанкарства в культурно-мистецькому центрі міста для дітей, а під час ярмарку в період весняних передсвяток – для всіх бажаючих. Подяку від міського голови вручили колективу викладачів образотворчого мистецтва педагогічного коледжу ім. А.Ю. Кримського за відродження української національної культури, розвиток народної творчості, активну просвітницьку діяльність.

Викладач-методист Оксана Гусєва була запрошена до складу робочої групи у спільному проекті Міністерства освіти і науки України та відкритої онлайн-платформи Ed-Era.com за підтримки Міжнародного фонду «Відродження» і працювала над оновленням навчальної програми «Інтегрований курс «Мистецтво»» для початкової школи ЗНЗ та над модернізацією навчальної програми «Мистецтво» для базової середньої освіти (5-9 класи) на основі компетентнісного підходу. Оксана Гусєва активним учасником міжнародного онлайн-фестивалю «Живописний інтенсив».

Дуже тішить той факт, що у коледж повертаються випускники образотворчого мистецтва різних років навчання, тільки тепер у якості викладачів рідної спеціальності. Наприклад, Тетяна Токарєва-Асмолкова, на посаді керівника студентської групи працює уже не один рік, а нещодавно поповнила ряди любительського об’єднання художників нашого міста. Навесні 2017 року брала участь у VII Всеукраїнському фестивалі писанок із авторською писанкою «Поети України». Учасник світового артчеленджу «Інктобер 2017».

Вже майже рік працює з нами молода колега Ольга Гудим. Свої знання і вміння молодий викладач продуктивно застосовує у роботі з студентами та у підготовці загальноколеджних заходів, постійно висвітлює нашу роботу у соціальних мережах засобами художньої фотографії.

Циклова комісія викладачів дбає про професійний ріст своїх вихованців, які обрали цей фах за покликом серця і наполегливо готуються до майбутньої професійної діяльності.

Своє 78-ліття коледж зустрів тісною згуртованістю педагогічного та студентського колективу і глибокою вірою у краще майбуття…

З повагою Леся Мартинюк.