Науково-практична конференція «Розвиток школи і освіти на Волині» (до 100-річчя Володимир-Волинської української школи ім. Т.Г. Шевченка)

 Як раніше анонсувалось 24 березня у коледжі відбулася науково-практична конференція «Розвиток школи і освіти на Волині» (до 100-річчя Володимир-Волинської української школи ім. Т.Г. Шевченка).

Організаторами заходу від коледжу виступили циклова (предметна) комісія викладачів педагогіки і психології та студентське наукове товариство. Для ширшого матеріального наповнення конференції співучасником конференції виступив також Державний історико-культурний заповідник «Стародавній Володимир», матеріали виставок з історії освіти Волинського краю були надані Володимир-Волинським історичним музеєм імені Омеляна Дверницького.

На конференцію надійшли 64 матеріали, що охоплювали питання історії школи і освіти Волині та Західної України, педагогічного краєзнавства, методик навчання і виховання учнівської та студентської молоді.

На наше запрошення до участі відгукнулись професор кафедри педагогіки Східноєвропейського національного університету імені Лесі Українкки Томашевська Ірина Петрівна; педагоги та студенти з Луцького педагогічного коледжу, що були зорганізовані нашими випускниками:  директором коледжу, кандидатом педагогічних наук Бойчуком Петром Микитовичем та викладачем, кандидатом педагогічних наук Марчуком Сергієм Степановичем. До нас також завітав голова циклової комісії викладачів педагогіки Дубенського педагогічного коледжу Рівненського державного гуманітарного університету кандидат педагогічних наук, доцент Омельчук Володимир Васильович. Чудові матеріали про А.Ю.Кримського представила завідувач кафедри інженерної педагогіки та психології Луцького національного технічного університету кандидат педагогічних наук, доцент Потапюк Лілія Миколаївна зі студентами цього ж університету. Не змогли взяти участь безпосередньо у заході, але надіслали чудові матеріали викладачі та студенти Коростишівського педагогічного коледжу імені І.Я. Франка на чолі з викладачем соціально-економічних дисциплін, кандидатом педагогічних наук Самойленко Окасною Анатолієвною.

 Нагадуємо, що на сайті опубліковані Матеріали конференції, а також Оголошення про конференцію

Безпосередню участь у конференції взяли наукові співробітники Державного історико-культурного заповідника «Стародавній Володимир» Вознюк Орися Анатоліївна та Федосєєва Світлана Анатоліївна, Володимир-Волинського історичного музею імені Омеляна Дверницького – Петрунін Олексій Юрійович.

Учасниками конференції також стали 12 вчителів загальноосвітніх навчальних закладів Волинської та Львівської областей. Однозначно, активними учасниками наукового заходу стали ще й викладачі та студенти Володимир-Волинського педагогічного коледжу ім. А.Ю. Кримського.

Чудова атмосфера свята панувала у день проведення конференції. Крім слухання та обговорення доповідей гості закладу змогли оглянути експозиції музеїв декоративно-прикладного мистецтва та  Агатангела Юхимовича Кримського. Всі учасники отримали чудовий збірник тез доповідей, матеріали про Володимир-Волинський педагогічний коледж ім. А.Ю. Кримського та наше рідне місто.

Організували і провели конференцію педагоги коледжу Юринець О.О. та Шахраюк Б.С. Секційні засідання конференції провели Бігун О.М. та Листопад Т.М. Екскурсії музеями підготували і провели Мартинюк Л.Г. та Катинська Л.Л. разом зі студентами-членами студентського наукового товариства секції «Педагогіка».

Суттєвий вклад у проведення конференції зробили також педагогічні працівники коледжу: Гавда Н.М., Зілюк Н.В., Карпук Т.А., Лобацький О.П., Троцюк М.В., Цьось В.А.