Всеукраїнський науково-методичний семінар «Проблеми технологічної освіти в Україні»

18-го жовтня, у рамках тижня предметної (циклової) комісії трудового навчання та технологій, у  Володимир-Волинському педагогічному коледжі відбувся Всеукраїнський науково-методичний семінар «Проблеми технологічної освіти в Україні».

У семінарі взяли участь викладачі коледжу та представники університетів ІІІ-ІV рівня акредитації. Головне питання, яке обговорили під час заходу: яке майбутнє у освітніх закладів I-II рівня акредитації, які готують молодших спеціалістів.

Питання є надто важливим, пояснюють учасники семінару, адже на даний момент в Україні не розуміють як готувати і хто буде готувати «молодших бакалаврів». Існує дуже туманне уявлення про те, що повинно в себе включати це поняття. У зв’язку з цим, можливі варіанти розвитку подій, коли молодший бакалавр просто замінить молодшого спеціаліста, або у вживанні залишаться обидва варіанти кваліфікації.

Про особливості підготовки молодшого бакалавра закладами І-ІІ рівня акредитації майбутніх вчителів трудового навчання, – розповів Юринець Олександр Олексійович, кандидат педагогічних наук, заступник директора педагогічного коледжу з навчальної роботи.

Декан факультету професійної та технологічної освіти Уманського державного педагогічного університету ім. Павла Тичини, доктор педагогічних наук, професор Ткачук Станіслав Іванович обґрунтував актуальні проблеми професійної підготовки майбутніх вчителів технології в Україні. З особливостями професійної підготовки вчителів трудового навчання та технологій в сучасних умовах ознайомив Андрощук Ігор Петрович кандидат педагогічних наук, доцент, завідувач кафедри технологічної та професійної освіти і декоративного мистецтва Хмельницького національного університету.

Основні тенденції розвитку професійної освіти в Україні окреслив доктор педагогічних наук, професор, доцент кафедри машинознавства і транспорту Тернопільського національного педагогічного університету ім. Володимира Гнатюка  - Горбатюк Роман Михайлович. Про стратегічні напрямки підготовки майбутніх вчителів трудового навчання та технологій розповіла Хренова Вікторія Валеріївна кандидат педагогічних наук, доцент Хмельницького національного університету.

Під час семінару відбулись онлайн-включення доповідей Бойчука Віталія Миколайовича, про методичні аспекти підготовки майбутніх вчителів технології, заступника директора з наукової роботи, доктора педагогічних наук, професора інституту університету педагогіки, психології, підготовки фахівців вищої кваліфікації Вінницького державного педагогічного університету ім. М. Коцюбинського та Кучар Світлани Леонідівни кандидата педагогічних наук, доцента кафедри педагогіки та методики технологічної освіти Криворізького державного педагогічного університету.

На семінарі учасники виробили спільні думки та пропозиції, які будуть згодом відстоювати.